Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
1969-ben 206 817 ezer terhességmegszakítás volt, tavaly már csak 37 ezer, de más európai országokkal összevetve ez még mindig sok.
„Az Orbán-kormány azzal kénytelen szembenézni, hogy néhány évtized múlva nem lesz, aki a nyugdíjakat megtermelje. Nagy reményeket fűztek az anyagi ösztönzőkhöz, a családi adókedvezményhez, a gyed visszaállításához, de az a babyboom, amelyben Matolcsy György és a kormány reménykedett, eddig nem köszöntött be. A kormány nem dobta be a törölközőt. Megvizsgálták az eddigi eredményeket, és kiterjesztették a kedvezményeket az alacsony keresetűekre is, akik a járulékokból jutnak pluszpénzekhez. Kedvező a fogadtatása a gyed extrának, amely szerint az édesanya korlátlanul vállalhat a szülés után munkát, nem vonják meg tőle a kedvezményeket. Sőt, a munkaadónak kifejezetten előny, ha gyermekes édesanyákat alkalmaz. Megjelent a diplomásgyed, ami azoknak segítség, akik még a diploma előtt mennek el szülni. Százötvenezer csecsemőnek kellene évente megszületnie ahhoz, hogy a fogyás lassuljon, ehhez képest nyolcvanötezer kisbaba látja meg a napvilágot.
Némi halvány optimizmusra adnak okot a legújabb adatok. Ezek szerint tavaly 500 házassággal többet kötöttek meg, mint annak előtte, 800 gyermekkel több született az előző év számaihoz képest, és 1700-zal kevesebben haltak meg. Kilábalni nem fogunk az ínséges helyzetből, de a kormány legalább nem csak sajnálkozik. A jövő évben a kétgyerekes családoknál jelentős változások jönnek. Ha a gazdaság engedi, gyermekenként nem 20 ezer forintot, hanem 40-50 ezret tarthatnak meg az érintettek. Ez összességben mintegy 350 ezer családot érint. Amikor tehát az ellenzék a kormány szociális érzéketlenségéről beszél, dokumentálhatóan hazudik. A családok támogatása olyannyira nem vált ki egyöntetű lelkesedést, hogy amikor az aggodalmak nyilvánosságot kapnak, az ellenzéki sajtó örömmel és boldogan dagonyázik a fogyás mértékén.”