Tóbiás, a városszépítő

2014. augusztus 27. 18:24

Szóval vége a nyárnak és hazatért nyaralásából Tóbiás József, az MSZP elnöke is. Egy mezei MSZP-s korábban kifakadt, milyen kár, hogy elment a pártelnök. Én meg azt mondom, az a kár, hogy visszajött.

2014. augusztus 27. 18:24
Gondola

„Szóval vége a nyárnak és hazatért nyaralásából Tóbiás József, az MSZP elnöke is. Ez persze nem lenne hír normális esetben, hiszen a parlamenti ülésszak végén a képviselők természetesen pihenni mennek, akár pártelnökök, akár nem.

És itt a bökkenő. Az MSZP idei évét mindennek nevezhetjük, csak normálisnak nem. Két súlyos vereség, áprilisban és májusban, aztán elnökváltás. Ezt azért sok vacillálás előzte meg, hogy érdemes-e, kell-e teljes tisztújítás az őszi önkormányzati választások előtt. (Nem kell.) Aztán nagy nehezen döntöttek, hogy kell. Nyár ide, nyár oda, végig is csinálták. Aztán eljött július legvége, amikor a  pártkongresszus új elnököt választott. Aztán az új elnök, első elnöki döntésének egyikeként eltűnt három hétre nyaralni. Mondom, az új elnök.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Váratlan fordulat: olyan csoport tűnt fel Magyarországon, amilyet még nem látott Európa

Váratlan fordulat: olyan csoport tűnt fel Magyarországon, amilyet még nem látott Európa
Tovább a cikkhezchevron

De normális esetben talán még ez sem lenne baj, de itt, mint láttuk, semmi sem normális. Zajlottak a végtelen baloldali alkudozási tárgyalások, másod- és harmadrangú pártpolitikusok nyilatkozgattak a különböző kerületekről, melyet még a jövőre is csak kétéves nyeretlen Kunhalmi pislogó naiv tekintete próbált koordinálni. Az elnök meg nyaralt.

Aztán hirtelen hazajött és megszólalt Szent István ünnepén. Azt mondta, hogy a jelenlegi állam nem demokratikus, hanem az önkény, az államkapitalizmus és a rendiség a sajátja. De azért megnyugtatott - engem legalábbis -, hogy a szocialisták ezzel szemben olyan államot kívánnak, amelyre a joguralom, a szabadság és a szociális biztonság jellemző. Sőt, szerinte a jelenlegi állam mentalitásában a harcot, az agressziót választotta a béke és a megértés helyett.

Harcos, sőt dörgedelmes beszéd, ellenzéki beszéd. Rendben is van, hát ha önkény van, akkor önkény van. Meg rendiség.

De a pártelnök politikai beszédében megszólalt a művészettörténész és a városépítész is. (...)

Egy mezei MSZP-s már augusztus elején kifakadt, milyen kár, hogy ezeken a fontos heteken elment a pártelnök. Én meg azt mondom, az a kár, hogy visszajött.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mustármag
2014. augusztus 28. 07:58
Tudja, hogy nem sokat számít.
Válasz erre
3
0
kispufi
2014. augusztus 27. 23:37
túl magas labda, hogy az októberi bukás után hogyan fogják vigasztalni az elnök urat a hívei. a helyes megfejtőknek egy másik szóviccel fogok kedveskedni ingyen és bérmentve.
Válasz erre
5
0
Necoure Yamakee
2014. augusztus 27. 21:25
Sebaj, Tóbiás! Repülsz te is hamarosan.
Válasz erre
6
0
hátakkor
2014. augusztus 27. 21:03
A bolsevizmus nem normàlis. Jobb h nyaral
Válasz erre
10
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!