Szép ajándékot kapott Sopron, épp a Hűség Napján (VIDEÓ)
A mai útátadást úgy is tekinthetjük, hogy összekötöttük a burgenlandi magyarokat az erdélyi magyarokkal.
Vissza tehát az uniós zászlót a parlamentre! Ez jelképezi számunkra a összetartozást és egy-egy jelentős napon, mint a mai, tűzzük mellé a székelyek, a romák és bármelyik más magyarsághoz tartozó kisebbség zászlaját.
„94 éve írták alá a trianoni szerződést, amely meghatározó tragédia volt Magyarország történelmében. A nemzeti összetartozás ezzel a magyarság számára földrajzilag véget ért ugyan, de az egy nemzethez tartozás érzése soha nem szűnt meg a szétszóródó magyarság számára.
2004-ben az Európai Unió hozta el számunka – határon innen és túl élő magyarok számára – az újbóli összetartozás lehetőségét. Az unió megnyitotta az utat Európában magyar és magyar között. Ennek ellenére az unió zászlaja lekerült a magyar parlament épületéről, Kövér László pedig arról beszélt, hogy szerinte a huszadik század három csapása a magyarságra: Trianon, a kommunizmus és az európai integráció volt.
Csaknem száz évvel az ország területének felosztását követően Trianonnal kapcsolatban még mindig a sérelmi politika a meghatározó. Pedig amikor a Jobbik és a Fidesz aktivistái árpádsávos zászlókkal, »Vesszen Trianon!«-t ordibálva mérgezik meg a marosvásárhelyi autonómia-tüntetést, azzal azt üzenik a román döntéshozóknak és az európai politikusoknak egyaránt, hogy nem az uniós jognak megfelelő autonómiát, hanem hidegháborút akarnak. Minden Erdélyben felbukkanó árpádsávos zászló évekkel veti vissza a Romániában élő magyarok helyzetét, és a magyar politikusok munkáját.
Vissza tehát a magyarok több mint négyötödének döntését jelképező uniós zászlót a parlamentre! Ez jelképezi számunkra a összetartozást és egy-egy jelentős napon, mint a mai, tűzzük mellé a székelyek, a romák és bármelyik más magyarsághoz tartozó kisebbség zászlaját.”