Elvenné a szavazati jogot a Jobbik azoktól, akiknek nincs meg a nyolc általánosuk (VIDEÓ)
Javaslatukat azzal magyarázták, hogy „a fenyegetések korában messze nem mindegy, hogy ki dönt ilyen nagyon komoly kérdésekről”.
Egy olyan felállásban, amelyben legalább 5-7 politikus vitázik egymással, lehetőség nyílik a radikális, populista, sőt rasszista üzenetek hiteltelenítésére.
„A fenti példák felvázolják azt a mintát, amelyben érdemes egy a szélsőjobbot is magában fogaló vitát megrendezni. A Clegg-Farage és a Le Pen-Lamassoure viták tanulsága az, hogy kifejezetten veszélyes egy szélsőjobboldali politikust egy demokratikus elveket valló politikussal egyedül szembeállítani, ugyanis ez a helyzet az előbbi nézeteit legitimálja, egyenlőségjelet vonva a radikális és a mérsékelt elképzelések közé. A Griffin-vita és a republikánus előválasztás példái azonban azt mutatják, hogy egy olyan felállásban, amelyben legalább 5-7 politikus vitázik egymással, lehetőség nyílik a radikális, populista, sőt rasszista üzenetek hiteltelenítésére. Mivel az ilyen viták jelentős társadalmi érdeklődésre tartanak számot, a pártok lehetőséget kapnak arra, hogy programjaikat nyilvánosan ütköztessék, és egyben hiteltelenítsék szélsőjobboldali politikustársuk elképzeléseit.
Az európai parlamenti választásokon való részvétel 1979 óta csökken. Míg a 2009-es európai választáson a magyar választók 36,3 százaléka vett részt, elképzelhető, hogy az idei választáson ennél is alacsonyabb lesz a részvétel. Az Együtt-PM által kezdeményezett vita jó eséllyel növelné a részvételi arányt, amely megerősítené minden európai képviselőnk legitimását. Már csak emiatt is megérné egy ilyen vitát megszervezni.”