Nemzeti leltár − Mandiner négyévértékelő IX.

2014. április 02. 11:24

Mindig is halálra idegesített, ha valaki azért óbégatott, hogy Gyurcsány/Orbán miatt lehetetlenség élni ebben az országban.

2014. április 02. 11:24
Szőnyi Szilárd
Mandiner

A választás előtti utolsó héten a Mandiner különböző irányultságú, meghatározó magyar véleményformálókhoz fordult; rövid, tömör válaszokat kérve tőlük egy kérdésre: hogyan értékelik a 2010-2014 közötti ciklust? Válaszaikat a napokban közöljük.

*

Szőnyi Szilárd: Nemzeti leltár

1. Családi adókedvezmény

2. Gyed extra

3. Nagycsaládosok támogatása

4. Zeneakadémia

5. Erkel Színház

6. Budapest Music Center

7. Kossuth tér

8. Várkert Bazár

9. Négyes metró

10. BKV-hajójárat a Dunán

11. Trianon-emléknap

12. Kettős állampolgárság

13. Beintés Brüsszelnek és Washingtonnak

14. Bankadó

15. A rezsicsökkentés ténye

16. Közmunkaprogram

17. Chipsadó

18. A dohányzás visszaszorítása

19. Coki a szcientológusoknak

20. Meghátrálás a választási regisztráció, a felsőoktatási keretszámok és a német megszállási emlékmű ügyében


–1. Nemzeti Együttműködés Rendszere

–2. Schmitt Pál

–3. A rezsicsökkentés kommunikációja 

–4. Kerényi Imre

–5. Nemzeti Dohánybolt

–6. A közmédia hírműsorai

–7. Dörner György pályázata

–8. Az azeri baltás gyilkos kiadása

–9. Tétlenség a kereskedelmi médiumok mocska ellen

–10. Pálfordulások kommunikációja (tandíj, Kína, Moszkva)

–11. Piros pötty a japán csecsemők fenekén

–12. Szaniszló Ferenc kitüntetése

–13. A magzati élet alaptörvénybe foglalt védelmének súlytalansága

–14. A német megszállási emlékmű üzenete

–15. Magyar labdarúgás


Amúgy a fenti ügyek legfeljebb a közéleti komfortérzetemet képesek befolyásolni. Személyes életstratégiám szempontjából milliószor jobban izgat, hogy a gyerekeim tudnak-e értelmes hivatást választani a XXI. század posztmodern világában, fognak-e szentségi házasságra vágyó párra lelni a szétesett családok Magyarországán, vagy éppen két képernyő-simogatás között lelik-e majd örömüket egy könyv végigolvasásában.

Ebből a szempontból az elmúlt négy év, fájdalom, se nem osztott, se nem szorzott. Az meg mindig is halálra idegesített, ha valaki azért óbégatott, hogy Gyurcsány/Orbán miatt lehetetlenség élni ebben az országban. A magam részéről a mögöttünk hagyott négy évben – csakúgy, mint az azt megelőző nyolcban – remekül megvoltam a bőrömben, népes családomban, gyönyörű fővárosomban és szeretett hazámban.

A szerző a Heti Válasz főszerkesztő-helyettese.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 48 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kisalex
2014. április 02. 22:40
ember, hogyan lettél te az, aki? felsorolni olyan dolgokat valaki előnyére-hátrányára, amelyek elég jelentős része ezen valaki helyett vagy nélkül is megtörténtek volna?
tevevanegypupu
2014. április 02. 21:58
Nem mindegy, hogy Gyurcsány ordítozik Europában vagy Orbán érvel és beszél nyugodtan mondjuk az Európa Parlamentben. Nem, ez egyáltalán nem mindegy, valahogy sérti az ember önértékelését, ha az őrjöngő, gyűlölködő hülye Gyurcsány Magyarország miniszterelnöke, aki saját bevallása szerint nem tud kormányozni csak nagyon szeret. Ha itthon él az ember akkor nwm figyel ilyesmire talán, de külföldön nagyon zsenírozza az embert. Meg az is persze, hogy van sokszázezer hülye még mindig, aki egy ilyen elmebeteget és kompániáját látja alkalmasnak. Feriemberek.
makler
2014. április 02. 17:55
Kedves Szilárd! Csak kiragadott példák: Családi adókedvezmény: iszonyatosan igazságtalan az egy- és kétgyerekesek kárára, aránytalanul sokat ad a három- és többgyerekes, jól kereső családoknak. Egy gyerek 10, két gyerek 20, három gyerek 100 ezer forint! Négyes metró: mintha korábban erről más véleményen lett volna pártunk és kormányunk. Mintha egy időre leállt volna az építkezés... És lehet, hogy akkor volt igazuk. "Beintés Brüsszelnek és Washingtonnak" És tövig nyalás Putyinnak és Kínának... Bankadó: a túlzott mértéke miatt kifejezetten káros a hatása a termelő szektorra. Rezsicsökkentés: Ezzel párhuzamosan az energiaszektor felvásárlása aranyáron. Ezt vajon ki fizeti? És Paks 2 hogy viszonyul majd a rezsicsökkentéshez? Közmunkaprogram: Nem sikerül általa az érintetteket visszavezetni a tényleges munkaerőpiacra és nem is mindenki juthat hozzá. Összességében improduktív és sokszor megalázó. Német megszállási emlékmű: gondolkodó ember ennek ötletét nem jellemezheti másképpen otromba, primitív leegyszerűsítés. Gagyi és szégyenteljes. Magánnyugdíj-pénztári vagyon eltüntetése eredmény nélkül, merthogy az államadósság nem csökkent (még Paks 2 nélkül sem!), minden állampolgárra vetítve 300 ezer forint fejenként feláldozva a matolcsyzmus oltárán! Örülök, hogy te jól vagy, de azt hiszem, igazuk van azoknak, akik úgy vélik, "hogy Gyurcsány/Orbán miatt lehetetlenség élni ebben az országban." Élni még esetleg lehet, de a jövőkép, az egyre inkább távolodni, elmosódni látszik. Ébresztő, kedves Szilárd! Üdvözlettel: Honner Richárd egykori évfolyam- és katonatársad
Berecskereki
2014. április 02. 14:10
„Olvastam idestova húsz éve kedvenc zsidó folyóiratom, a Szombat legutóbbi számát, s mint mindig, ezúttal is érdekes témaválasztás, nagyrészt igényes kidolgozás jellemzi.” – szöveggel vezeti fel Szőnyi Szilárd „Felsőbbrendűségi tudat és gőg” címszó alatt Tamás Pál interjúra vonatkozó reflexióját. http://www.szombat.org/politika/felsobbrendusegi-tudat-es-gog Sok írását olvastam - könyvét is - már Szőnyi Szilárdnak és mindig azt a konklúzióz vontam le, hogy társadalmi, politikai hitvallása amolyan középutas. Úgy is fogalmazhatnák: Élni ,és élni hagyni. Ezzel csak annyi a problémám, hogy a gyakorlatban ez oly formában jelenik meg; egy lépés jobbra, egy lépés balra, egy előre és egy hátra. Röviden helyben járás. Az általa jelen írásban megfogalmazott pontok és következtetések is ehhez hasonlóak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!