Ez az ambíciónk. Ami a mi fejünkben van egy globalizációkritikus ökopártról, az nehezen egyeztethető össze a két blokk hatalomfelfogásával, ezért kisebbik koalíciós partnerként nem tudjuk érvényesíteni, de fontosnak tartjuk a küldetésünket annyira, hogy ebből valóság legyen.
Amikor Vágó Gábor, Osztolykán Ágnes, Ertsey Katalin visszalépését említik önnek, akkor mindig az a válasza, hogy ezek pont azt mutatják, hogy az LMP nem olyan embereket gyűjtött maga köré, akiknek csak az Audi-kulcs a fontos. Az ebből adódó kérdés viszont az, hogy jó-e, ha egy kampány közeledtével kiderül, hogy nem profi politikusokat küldünk az Országgyűlésbe.