Két út áll az Európai Unió előtt: az egyik a történet végét jelentené

Egyre világosabb, Orbán Viktor miért hangoztatja régóta, hogy a brüsszeli politika irányát meg kell változtatni.

Akadnak még páran, akik szeretnék elkerülni, hogy Oroszország túlzott kedvet kapjon a turistáskodásra és előkészületben lévő orosz nagyberuházásaik is vannak. Igazán nyomhatnánk rájuk egy nagy, közös közép-európai stopot, nem?
„Na de mit tehetnénk mi, akik ugye semmilyen mércével nézve sem haladjuk meg a »geopolitikai paraszt« kategóriáját a nemzetközi politika sakktábláján?
Egyrészt van nekünk ez a sokat kritizált paksi bővítésünk, amitől Putyinék bizonyára várnak valamit. Ha minden igaz, nekünk nem annyira sürgős aláírni a szerződéseket és megkezdeni az építkezéseket. Netán »felfüggeszthetnénk« a további előkészületeket, amíg az oroszok ki nem vonulnak, és nem rendezik Ukrajnával a helyzetet békésen.

Másrészt van itt még néhány ország, akik netán rávehetőek lennének hasonlókra: a Visegrádi Négyek, Románia, Bulgária, a balti államok, finnek, svédek közül csak akadnak még páran, akik szeretnék elkerülni, hogy Oroszország túlzott kedvet kapjon a turistáskodásra és előkészületben lévő orosz nagyberuházásaik is vannak. Igazán nyomhatnánk rájuk egy nagy közös közép-európai stoppot, nem?”