Olyan régimódi emberek vagyunk, akik jobban szeretnek veszíteni Szókratésszel, mint nyerni Marxszal

Ami a Mediaworks-harcostársakkal történik, az szégyene a közösségünknek.

Köztudomású, hogy a magyarok többsége már szinte betegesen hallgat a külföldi véleményekre.
„Köztudomású, hogy a magyarok többsége már szinte betegesen hallgat a külföldi véleményekre. Egy-egy kérdés megítélésekor sokan fontosabbnak tartják, hogy a dologról jó véleménye legyen »A Művelt Nyugatnak«, minthogy az az országnak ténylegesen javára van-e. Ezért az öntudattalan gondolkodásmódért nagyban felelőssé tehető a magyarországi média, amelyik huszonöt éve – pártállástól függetlenül – minden politikai kérdésben a »nyugati szakértők«, »neves külföldi elemzők« és »elismert nemzetközi közgazdászok« érveivel igazolja álláspontját.