„A Fidesz jobban teljesít. Háromszavas a kommunikációs tér. A bonyolult nem menő. Az egyszerűség a lényeg. Simplicity, you know. A számok mellettük vannak. Csak a magyarázatok nem. De az kit érdekel?
Nem hamisítanak statisztikát. Valóban négymillió a foglalkoztatott. Kétszázezerrel több, mint négy éve. Valójában új munkahelyből nincs ennyi. A statisztika részleteiben a lényeg. A közmunkásoknál, a külföldön dolgozóknál. Ők javítják az adatot. A kormány érdeme mindkettő. Ez nem vitatható. Miattuk mennek külföldre. Ők képzik a munkanélkülieket. Szótagolással – kötelező az álmunka. Különben feleanynyi a segély.