„Miért épp a Kúria feladatait ne szabhatná meg Rogán Antal? E hét csütörtökön úgy gondolta hát, arra szólítja fel a nyilvánosság előtt a legfelső bírói fórumot, hogy ne várja meg az Európai Unió Bíróságának állásfoglalását a devizahitelek ügyében, hanem a maga részéről döntse el, miként kell ítélkezni az egyoldalú kamatemelések és az árfolyamrés dolgában. Szerinte a Kúria a magyar törvények alapján is eljárhat, és semmilyen európai fórumhoz nem kell igazodnia.
Igen, ez egy karakán magyar politikus nemkülönben karakán kiállása volt. Mit lacafacázunk itt az európai joggal, ha egyszer a nemzeti szuverenitás talaján állunk, mi több, küzdünk súlyosan veszélyeztetett érdekeink védelmében!
A helyzetet – fájdalom – némiképp azonban árnyalja az a kétségkívül zavaró mellékkörülmény, hogy Magyarország az Európai Unió tagja. És mint ilyen, kötelezőnek ismerte el magára nézve az európai joganyagot, sőt, az Európai Bíróság döntéseinek figyelembevételét. Ennek belátása sem igényel akadémiai szintű képzettséget, tehát Rogán frakcióvezető is simán felfoghatja – felfoghatná, ha akarná. De nem akarja, mert ha tudomást venne erről az egyszerű tényről, nem alakíthatná oly odaadóan a népbarát vonzó szerepét.
Ami bizonyára széles körben ünnepeltebb, ami Darák Péternek, a Kúria elnökének jutott. Ő ugyanis nem válaszolhatott mást a Fidesz képviseletében követelőző, ám illetéktelen politikusnak, mint azt, hogy a testület akkor hoz majd döntést a tisztességtelenség tárgyában, ha a szükséges tények és ismeretek birtokában lesz – márpedig az Európai Unió Bíróságának határozata pedig ezek közé tartozik.”