Döbbenetes javaslattal állt elő a Bloomberg: újabb módszerrel vennének el támogatásokat Magyarországtól
A hírügynökség ötlete komoly változásokat idézhetne elő.
Magabiztos szavaid, ítéleteid mégis egybecsengenek – mit csengenek –, azonosak a jól behatárolható mostani hangadókkal. Folytassuk csak a hungarofóbokkal.
„Amikor hazánkat az a megtiszteltetés érte 2011-ben, hogy az EU soros elnöke lett, akkor, mintegy nyitányként néhány európai parlamenti képviselő – brüsszeli sajtójelentések szerint – nemtetszését fejezte ki amiatt, hogy az Európai Unió magyar elnökségét a Tanács épületében jelképező, óriási kultúrtörténeti szőnyegen helyet kapott egy 1848-as térkép is. Az EUobserver nevű internetes hírlevél egy osztrák és egy román képviselőt idézett, akik szerint a térkép Nagy-Magyarországra utal, és »nem a legszerencsésebb szimbólum« a magyar elnökséghez.
Tudtommal az EP-ben 736 képviselő ül, ebből kettőt az egészhez képest néhánynak nevezni elég nagy bátorság. Azt egyelőre hagyjuk, hogy ez a két fanyalgó, az osztrák és a román már minősít is, hogy mi a szerencsés vagy szerencsétlen szimbólum. (...)
Bár Ulrike Lunacek, az osztrák zöld párt EP-képviselője egyetért ugyan, hogy a térkép Magyarországnak a Habsburg-birodalom elleni lázadására utal, de azért fontos elemként rámutatott, hogy a forradalmi folyamat végén, 19 évvel később megalakult az Osztrák-Magyar Monarchia, amelyben Budapest már Bécs városával egyenértékű hatalmat kapott a környező területek felett.
Ebből szerinte logikusan következik, hogy a térkép illusztrálja Orbán Viktor miniszterelnök abbéli szándékát, hogy felülbírálja a trianoni békeszerződést. A képviselőnő szerint a budapesti kormánynak a határon túli magyarok állampolgárságára vonatkozó rendelete is erre utal. Orbán úrnak ez a nézete a múltba tekint, és távolról sem a közös európai jövőbe, emellett ez az EU-t érintő jelenlegi kihívások teljes félreértelmezése.
Jó. Ideje már, hogy vegyünk egy kis levegőt.”