A politika már nagyon ígérni sem tud. Az emberek többsége megundorodott a politikától, a politikusoktól. Méltán. A nagyon kevés tisztességes politikusnak vért kell izzadnia, hogy a hitelességnek legalább a látszatát megőrizhessék.
Mégegyszer kérdezem magunktól, van – e remény. Amikor mi Nemzeti Újjászületést hirdetünk, amikor mi azt mondjuk, hogy legyél a hazád gazdája, - példák, esetek jutnak eszünkbe.
.Kolontárra a vörösziszap katasztrófára mindenki emlékezik.
A kórházban megkérdezték azt a kimentett kismamát, akinek karjából rántotta ki másfél éves kisgyerekét az áradat, hogy elköltözik - e, vagy netán maradna. Megdöbbenésre a maradást választotta: mert a hároméves kisfiam, akit a ház előtt ütött el egy autó, az is ott van eltemetve. Azóta már szerencsére megszületett a harmadik gyermeke.
Vegyünk példát máshonnan.
A tragikus földrengés és a szökőár után a japánok hihetetlen fegyelmezettsége példátlanul rövid idő alatt talpra állítja gazdaságukat, a tönkretett vidékeket, a megroppant országot. Ahol van áram, ott sem világítottak, s nem használták a konnektorokat, csak ha nagyon muszáj volt,- csakhogy minél kevésbé terheljék az ország bajbajutott energiarendszerét.
A mi lelki energiarendszerünket a rendszerváltás óta terhelik. Terhel a politika, a gazdasági válság, a minden bajos helyzetben felbukkanó fehérgalléros senkiházik.
Mindezért: úgy kell tervezni, építeni tovább a programunkat, hogy újabb ezeréves magyar jövőt építsünk a Kárpát-medencében.
Az első, s talán a legfontosabb ezek sorában – mint már említettem - a nemzet lelkiállapotának helyreállítása. Le vagyunk épülve lelkileg, ezer sebből vérzik a magabiztosságunk, önbizalmunk, az öntudatunk. Olyan országok, népek kerültek elénk a nemzetek versenyében, a fennmaradás versenyében, amelyek évszázadok óta jóesetben is csak a hátunkat látták.
De hát mit is hozott a rendszerváltás?
A mai napig: büntetlenek a bűnösök, Nem kaptak elégtételt a megalázottak, s nem lettek kártalanítva a kifosztottak.
Hát ezért sem tud regenerálódni a lelkünk. Pedig a lelki egyensúly megtalálása azért is fontos, mert az egész magyar nemzetgazdaságot újra kell fogalmazni magyar érdekek szerint, - ez ugyanis a második sürgős teendő. De hova nyúljunk, lelki energiatartalékért.
Vegyünk példát a kolontári tragédiából lelki világítótoronyként kiemelkedő fiatalasszonyról, illetve vegyünk példát a gondokat, stresszeket a férfiaknál sokkal okosabban kezelő nőkről.
Hívjuk őket a sorainkba, minél nagyobb számban. Kérünk minden nőt, hogy nyissa meg a szívét és fogja meg a kezét a gyűlölködő férfiaknak. Ők azok, akik a mi ápolóink, ők azok, akik el tudják hitetni: van nemzeti gyógyulás is!!
Amikor a XIX század legelején a fiatal Teleki Blanka Martonvásárra került az erdélyi Hosszúfalváról, nagynénje Brunszwik Teréz vette pártfogásába, aki az első magyar óvodát alapította. A hatalmas és gyönyörű martonvásári kastélyban Beethoven zongorázott nekik,- mármint neki és unokanővéreinek, akik közül Erzsébetbe volt fülig volt szerelmes ez a zenei zseni.
Brunszwik Teréz, nagyon komolyan vette, hogy testvérének lányát a kor parancsának megfelelően nevelje: haza és haladás. Természetesen a legnagyobb hatással Széchenyi volt rá, aki a Hitel megírásakor művét „honunk szebblelkű asszonyainak” ajánlotta. Brunszwik Teréz többször is hangoztatta: „Mint a nép nevelője a hazának akartam szentelni életemet. A tömegeké lesz erőm és időm, s a jövő nemzedéké szeretetem.”
Teleki Blanka is úgy érezte, cselekednie kell. A példa ezúttal is a nagynéni volt, Vasszorgalommal látott neki az első magyar leánynevelő intézet megalapításának.
Dehát tulajdonképpen csak annyi történt, hogy nagyszerű elődök nyomdokaiba lépett két nemeslelkű honleány.
A nők nagyobb mértékű bevonásával, segítségével is:
Vissza kell térnünk Magyarország történelmi fejlődéséhez, amely 1945-ben megszakadt.
Vissza kell térni önmagunkhoz: az Isten, Haza, Család! – szellemi áramkörhöz!
Magyarország mezőgazdasági ország volt, most autóösszeszerelői segédmunkás nagyhatalom vagyunk. Csak sikerült visszatérni a vas és acél országához.
Mit hallani a hírekben? A gazdasági fejlődés, - már megint a GDP, a GDP…- motorja az elmúlt ¾ évben újfent a mezőgazdaság lenne. Pedig micsoda lemaradásunk van…
De Gaulle, francia elnök 1960-ban, azaz 53 éve jelentette be, hogy a Hatok, - akkor még csak ők voltak az EU, szóval a hatok megállapodtak, hogy bevezetik a külső vámtarifát és elfogadják az agrárpolitikai döntések meghozatalának menetrendjét.
Micsoda előny az egyik, micsoda elképesztő hátrány - a másik oldalon. S még minket irigyelnek a földünk minősége miatt. Na meg is akarják venni,- úgy, ahogy van!
Miközben programunk részeként megbékélést hirdetünk a nemzet alkotórészét képező kisebbségeinknek, svábságnak, cigányságnak, zsidóságnak, miközben a földbirtokrendszer torzulásairól tárgyalunk, bizony a legnagyobbakkal is tárgyaltunk és tárgyalunk folyamatosan, miközben az Erdélyben mindennaposnak számító közbirtokosságot is rendszeressé akarjuk tenni, miközben a munkahelyteremtő, elsősorban vidéki beruházásokkal kapcsolatban arról tárgyalunk bankokkal, hogy hogyan lehetne az Uniós támogatások előfinanszírozási problémáját megoldani a sikeres pályázatok érdekében, miközben azért emeljük fel szavunkat, hogy az alapvető élelmiszereket a legalacsonyabb áfa terhelje, - egyszercsak arra ébrednek utódaink, hogy arra a térképre, amelyre most az van írva: Magyarország, - más lesz ráírva.
Hát nem!!!
Tudjuk, hogy megpróbáltatások hónapjai, évei várnak ránk.
Igérjük: a megpróbáltatásoktól, az erőfeszítésektől nem gyengülünk, ellenkezőleg, megerősödünk szándékainkban.
A legfontosabb szándékunk pedig az, hogy minden lehető eszközzel megvédjük a magyar földet!!!
Az a célunk, hogy győzzünk. Győznünk kell minden áron. Győzni kell minden lelki és pénzügyi terror ellenére. Nincs megalkuvás, mert ha nem győzünk, elpusztul a nemzetünk.
Bárki feni ránk a fogát, azzal kell számolnia, hogy mi nem leszünk gyarmatország.
Azzal kell számolnia, hogy minden reggel amikor felkelünk, harcba indulunk, s egyre erősebb lélekkel indulunk.
Azzal a tudattal indulunk, hogy a következő parlamenti ciklusban a harmadik erő csak mi lehetünk! És nem sorszám szerint!
Ebből nem engedünk, mert nem engedhetünk, mert ott a helyünk, nekünk kisgazdáknak ott van dolgunk!
A Független Kisgazdapárt a jelenlegi pártok közül kimagaslik múltját és történelmi sikereit tekintve egyaránt. Amikor elsöprő sikereket ért el, olyankor bírta Magyarország építő erejének döntő többségét. Bírta a vidéki Magyarország és a városi polgárság bizalmát is.
Csakhogy olyan förtelmes zsarnok ellen kell most küzdeni, akinek a nevét sem tudjuk. Hiába van nekünk, a kisgazdáknak meg az a képességünk, hogy a balszerencséből is eszközt tudunk kovácsolni a sikerhez.
Csak egy egyáltalán nem mellékes körülményt hadd említsek: évekig nehezen hitték el, mostanra mindenkinek világos, valóságos kommunikációs vasfüggönyt fontak a Független Kisgazdapárt köré, de a honlapunkon – fkgp.hu – most már mindenki jól tájékozódhat, naponta teszünk föl új híreket.
Itt mondom el: sokakat bosszant, hogy nekünk a nevünkben is benne van, hogy „független”, - ezért próbálnak megtéveszteni mindenkit hasonló hangzású nevű pártformációkkal, párttámogatású egyesülettel,- törvénytelenül!!!
Független Kisgazdapárt csak egy van, és az mi vagyunk!!!
Amióta, vagy harminc éve megtudtam édesanyámtól, hogy kisgazda volt, s elmagyarázta, hogy ez mit jelent, kényszerű távollét ellenére is minden út a Független Kisgazdapárthoz vezetett. Ő ugyanis arra a kérdésre, hogy mi is a különbség a Kisgazdapárt és a többi párt között, habozás nélkül mondta,- s ezt tapasztalom ma is főleg vidéken:
„Amikor mi a pártunkat szolgáljuk, a hazánkat szolgáljuk, - mi a magyar nép szolgái vagyunk.”
A 17. század második felében az olaszországi Cremonában a már akkor messze földön híres hegedűkészítő mesterhez beállított egy németalföldi fiatalember.
Azt kérte, hogy hadd tanulhasson munka fejében. A mester beleegyezett.
Pár héttel később egyik éjjel arra lesz figyelmes, hogy gyenge fény pislákol a műhelyből. Lement, s azt látja, a fiatalember egy hegedűt szed széjjel. Kérdőre vonja: mit csinál, miért?
Mester én ennek a csodálatos hangszernek a lelkét keresem, a csodálatos hangzás titkát.
A mester szidás helyett így válaszolt: fiam, az, amit a kezedben tartasz, csak fa, lószőr és gyanta. Amikor ez megszólal, a lelke: én vagyok, a készítője, a zeneszerző, akinek a muzsikája megszólal, s az a zenész, aki megszólaltatja. Így, együtt a Jóisten akaratából produkáljuk a csodát.
Hát ilyen produkcióra, ilyen csodára van szüksége a kisgazda mozgalomnak is.
Miatyánk, ki vagy a mennyekben!
Szenteltessék meg a Te neved,
Jöjjön el a Te országod…
És jöjjön el a mi magyar országunk, hogy még ezer évekig Magyarországnak hívják…
És legyen meg a mi magyar akaratunk itt a Kárpát medencében.
Add Istenem, hogy méltók legyünk erre a szent szolgálatra!
Tudatában vagyunk növekvő erőnknek: szilárd akaratú, bátor szívű, tiszta lelkiismeretű nemzet alkotására készülünk!
Isten minket úgy segéljen!
(Hegedüs Péter pártelnök beszéde 2013. november 17-én, az FKGP programadó nagygyűlésén a Syma Csarnokban.)