Ide figyelj, Herczeg Márk, édes egy aranyom, te, bajszos szar
Nem ellenzékellenes narratívát képviselünk többen az ÖT-ben, hanem ellenzékkritikusat.
Volt ott azonban még négy szereplő, akik meggyőző szavakkal követelték az ellenzéki összefogást. Ami azért volt vicces, mert ők négyen ugyanazt az eszmekört képviselik.
„A DK programja nem áll messze a liberálisokétól. Egyébként sem hosszú távról van itt szó: Bokros Lajos javaslata az 500 napos kormányzásról (ezalatt a választói akarat kifejezésére alkalmas választási törvény elfogadása, és a feldúlt jogállami intézményrendszer akkora részének helyreállítása, amekkora csak lehetséges, majd új, most már tényleg demokratikus választások) elfogadhatóbbá tesz minden kényszerű kompromisszumot. Hiszen látható a vége és annak lehetősége, hogy 2016-ban már a Magyarország számára kínált jövőképek mérkőzzenek meg.
Egy DK-liberális népfront rendelkezne országos infrastruktúrával, az ismert arcok eséllyel indulhatnának egyéni körzetekben és emelnék a közös lista vonzerejét. One man show helyett több helyszínen egyszerre lehetne képviselni a programot, agitálni a választókat. Az együttműködés során az aktivisták is közelebb kerülhetnének egymáshoz, ami talán az előítéletek falának leomlásához is vezetne, esetleg még a vezéreiktől is kevésbé függenének a cselekvési lehetőségeik. És ha egy ilyen összefogás sikerét jelzik a közvélemény-kutatások, akkor az MSZP-E14-PM-nek is újra kell gondolnia a lezárt tárgyalások megnyitásának lehetőségét. Épp ezért nem szabad várni, hiszen visszaigazolás kell a bemerevedett partner meggyőzéséhez.
És még egy dologra érdemes figyelni: Egy DK-liberális közös miniszterelnök-jelölt elfogadható kell, hogy legyen a kibővített összefogás résztvevői számára is. Legjobb volna egy külső, köztiszteletben álló személy, válságmenedzseri képességekkel. Aki le tudja vezényelni az Orbán utáni rendrakást, de 2016 után van politikán kívüli jövője is.”