Ki védi meg a magyar embereket?

2013. július 22. 14:39

2003. április 12-én, a csatlakozási népszavazáson 83,76%-os arányban döntöttek úgy a magyar választók, hogy az Európai Unió parlamentje megvédhesse alapjogainkat, – akár a nemzeti kormány jogfosztó, Európa-ellenes lépéseivel szemben is.

2013. július 22. 14:39
Fodor Gábor
Fodor Gábor
Fodor Gábor blogja

„»Kádár János kiválónak tartja Magyarország és a Közös Piac együttműködését a gazdaság területén, nehezményezi ugyanakkor, hogy a tőkés országok a Szabad Európa rádión keresztül megpróbáltnak beavatkozni belső ügyeinkbe.« Ha elővesszük a Magyar Nemzet hetvenes években kelt számait, csak a nevek miatt kelthet gyanút, hogy nem a tegnapi újságot olvassuk. Orbán Viktor úgy beszélt a minap tartott nagyköveti értekezleten, mintha az egykori főtitkár tartott volna expozét. Szerinte a »kemény témákban« azaz a gazdaság és a védelem területén minden a legnagyobb rendben van, tehát nem érti, hogy a »puha témák« - értsd: az emberi és politikai jogok, a kisebbségek, a sajtószabadság, a hatalmi ágak szétválasztása - kapcsán miért avatkoznak bele a nemzetközi szervezetek és nyugati országok a dolgunkba.

Sokan elemezték már a beszédét, rávilágítva, hogy a gazdaság állapotáról mondott megállapításai, akárcsak a Wall Street Journal-nak adott helyzetértékelésének számadatai köszönőviszonyban sincsenek a valósággal. Arról már kevesebb szó esett, hogy az uniós tagság mellett kizárólag gazdasági érveket hozott fel. Ez tűnik fel a választópolgároknak sürgősséggel kiküldött miniszterelnöki spamben is: »Az Európai Unió kénytelen megszüntetni a hazánkkal szemben 2004 óta folytatott túlzott-deficiteljárást. Ezután minden uniós forráshoz hozzájuthatunk, ami a magyaroknak jár. Ez azt jelenti, hogy Magyarország egy fontos csatában győzött.«

Hogy az Európai Unió egyben értékközösség is lenne, amelyhez mi is csatlakoztunk, a Létező Nemzeti Együttműködésben nem történik említés. Fizessetek, ruházzatok be, de »belső ügyeinkbe« nem szólhattok bele: ismerős érvek negyven évvel ez előttről. Pedig van egy óriási különbség 1973 és 2013 között. Az EU már régen nem az a Közös Piac, amivel még Kádár János is ideológiamentesen együttműködhetett, - amikor Orbán lopakodó föderalizmusról beszél, akkor annak a félelmének ad hangot, hogy egyszer számon kérik rajta az európai liberális alapértékek feladását.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 108 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
polnemkor
2013. július 22. 22:13
Mellesleg a választásra jogosultak 38 százaléka nem minősíthető "elsöprő többségnek". S mi lenne ma, amikor már a legtöbben megtudták hogy mi rejtőzött valójában a csábító hazugságok mögött!
atila68
2013. július 22. 21:15
Fodor Gábor szerint van igaza a Fidesz retorikának. Megvédeni kell....
jégecet
2013. július 22. 18:50
A magyar emberek meg tudják védeni magukat, ha akarják. (Elég) lassan, de rájöttek, kik azok, akiktől tartaniuk kell - ezért dobtak ki benneteket SZDSZ-estül a szemétre, így hajtották el a vérbe a Demokraták Gyöngyét, a Ferit, és így fognak tenni Vitykával is, ha azt látják helyesnek. Egyvalamit nem fognak tenni, jó Gáborom: a liberálisnak csúfolt belvárosi zsúrpubikat újra hatalomra juttatni, akárhogy is ajvékoltok napestig.
qccqccqcc
2013. július 22. 18:48
Jól nézel ki, cica. Botox?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!