„Most kiderült, hogy lehallgatják az Európai Uniót is. Az unió tisztségviselőit, hivatalnokait és hivatalait, hogy gátlástalanul megpróbálnak bejutni mindenhová, s hogy legfőbb »támadási célpontjuk« a legfontosabb szövetségesük: Németország. Szó nincs itt terror elleni háborúról.
Itt egy minden gátlását elvesztett, pofátlan, ön- és közveszélyes csendőrállam pőre hatalmi érdekeiről van szó. Íme, a »transzatlanti együttműködés«, az »atlantista-realista« fedőnéven futó gazemberség igazi arca: egy gátlástalan világhatalom, amely orwelli módszerekkel figyeli meg saját szövetségeseit éppúgy, mint az általa ellenségnek bélyegzett államokat, csak azért, hogy minden információ birtokában ellehetetlenítse az EU-t, amelyben gazdasági versenytársat lát (annak minden gyengesége ellenére).