Bombaüzlet: kiderült, ki lehet a migránsbiznisz első milliárdosa
Az Egyesült Királyságban ehhez még embercsempésznek sem kell lenni.
Még az a rengeteg lenyúlt pénz sem a legnagyobb tragédia. Hanem az, hogy ezzel a lépéssel megint elvész valami az egymás iránti bizalomból.
„Még az a rengeteg lenyúlt pénz sem a legnagyobb tragédia. Hanem az, hogy ezzel a lépéssel megint elvész valami az egymás iránti bizalomból. Megint csak azt érte el egy kormány, hogy ne egy jobb kedvű, egymás szemébe őszintén belenézni tudó országot építsünk, hanem épp ellenkezőleg, lehajtott fejű, a másikban nem bízó, a közösségi érdek helyett a mocskos kis egyéni harácsolásra épülőt. A már alapvetően módos szemétládák háttéralkui miatt gyanakvó az egyszerű állampolgár egy valószínűleg minimálbérért dolgozó emberrel szemben.
A kádári éra megteremtette a kiskapuk országát, a kiskapuk paradicsomát. A rendszerváltás utáni kormányok nem tudtak megküzdeni ezzel a teherrel. Nem volt rá akarat, nem volt szándék, hogy társadalmi diskurzus keretében addig beszéljük át ennek a rendszernek az erkölcsileg vállalhatatlan mivoltát, míg le nem mossuk magunkról örökre.
Ehelyett az Orbán-kormány állami szintre emelte, sőt gránitba öntötte a kiskapuk rendszerét. Ha megvannak a megfelelő pártkapcsolataid, akkor nincs határ. Trafik, föld, nyugdíjkassza, még a gyereked fenekén is lesz piros pötty, ahogy Matolcsynak mesélték a japán tudósok.”