Itt a legfrissebb közvélemény-kutatás: így áll most a Fidesz és a Tisza Párt

Továbbra is zajlik a közvélemény-kutatások „háborúja”, utánajártunk, mekkora a valós különbség a Fidesz és a Tisza között.

A koldulásról szóló legújabb törvény nem Magyarországot érinti, de nálunk is aktuális.
„A koldulásról szóló legújabb törvény nem Magyarországot érinti, de nálunk is aktuális. A pozsonyi óvárosban önkormányzati rendelet született, hogy a nap bizonyos időszakában tilos a koldulás, illetve tilos fekve vagy ülve akadályozni a közlekedést a közterületeken. Mit kezdünk a közöttünk élő hajléktalanokkal, kéregetőkkel? Nem kell Indiáig vagy Kalkuttáig, de még Szlovákiáig sem elmenni, ha az emberi kiszolgáltatottsággal, a szegénység túlélési mechanizmusaival akarunk szembesülni. Akarunk? Vagy kénytelenek vagyunk?
A koldulással és zaklató koldulással kapcsolatban számos kormányrendelet született Magyarországon is 2000 és 2010 között. A koldulást tiltó törvények újrafogalmazására, »finomítására« többször sor került, de végeredményben a koldulás két formája mindvégig büntetendő maradt. Az egyik a kisgyermekkel való koldulás, a másik az un. zaklató koldulás. Az ezredfordulón hatályba lépett rendelet kimondta, hogy »Aki közterületen vagy nyilvános helyen másokat zaklató módon koldul, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.« /218/1999. (XII. 28)5. § /”
