Azt magyarázzátok el nekem, hogy van az, hogy valakiről minden kikerülő információt meghamisítanak

Ha ezt nem tudjátok elmagyarázni, akkor azt mondjátok meg, hogy miként akadhat olyan nagykorú, cselekvőképes ember, aki mindezt elhiszi.

Most van itt az összefogás ideje, most kell megmutatni, hogy igenis egy ország – egy most önhibáján kívül bajba jutott ország – felelős állampolgárai vagyunk!
„Orbán Viktor miniszterelnököt ezeken a hasábokon ritkán dicsérjük, de most nincs és ne is legyen politikai küzdelem! A kormányfő veszélyhelyzetet hirdetett - minden tisztességes, hazáját szerető magyar állampolgárnak kötelessége támogatni a kormányt és a kormányszerveket az elemi csapás elleni küzdelemben.
Igaz az, hogy évtizedek óta a kormányok nem figyeltek kellően az egyébként nagyhírű magyar vízügyi szakemberek figyelmeztetéseire? Igaz. Évtizedek óta késésben vagyunk a gátak erősítésével, magasításával, a vésztározók kialakításával. Ezeket a munkákat pótolni kell! Ám most nincs ideje a visszafelé mutogatásnak, most a jelenlegi vészhelyzetre kell koncentrálni. Mindenkinek a maga helyén most kell megtennie azt, ami tőle telik.
Most van itt az összefogás ideje, most kell megmutatni, hogy igenis egy ország - egy most önhibáján kívül bajba jutott ország - felelős állampolgárai vagyunk!”