Brüsszel és a józan ész

2013. június 28. 10:31

Az uniós apparátus beláthatná, hogy a nagytőke megkülönböztetett támogatása nem vezet a közjó érvényesüléséhez.

2013. június 28. 10:31
Nánási Tamás
MNO

„Ugye, nem gondolta komolyan senki egy percig sem azt, hogy miután Brüsszelben – a túlzottdeficit-eljárás lezárásával – megkaptuk az engedélyt a szégyenpad elhagyására, és átülhettünk a jó fiúk egyébként nem túlzottan népes táborába, máris befejeződnek a hazánk ellen indított uniós támadások? Bevallom, a jó hír hallatán nekem egy pillanatra eszembe jutott, hogy most – miután Brüsszel kénytelen volt engedni – esély nyílhat egy új korszakra. Az uniós apparátus beláthatná, hogy a nagytőke megkülönböztetett támogatása nem vezet a közjó érvényesüléséhez.

Annál inkább a válsághoz, amiből egyes tagországok nem a megszokott úton keresik a kilábalás lehetőségeit. Érdemes lett volna ezt alaposabban átgondolni, de most már látszik, továbbra sincs változás az uniós felfogásban. Az alapító atyák egyik fő szándékát, vagyis a tőke és a javak szabad áramlását, az Európai Bizottság szerint csakis a tőke és a javak szempontjából szabad megközelíteni. Azoknak a százezreknek az érdeke pedig, akiknek ez életre szóló kárt okoz, Brüsszelben másodrendű szempontnak számít.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 31 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Ászok
2013. június 29. 08:20
Megbocsátható egy átlagember tájékozatlansága de egy közíró hazugságokat csak megbízás vagy megfelelni vágyás miatt ír le.Ez az újságírás alja a média leprostituálódása.
Wazze
2013. június 29. 03:33
Brüsszelben az összes állami intézmény rasszista és diszkriminatív! (Nem csak az úniós intézmények, de különösen az önkormányzatok!) És persze nárcisztikus hülyegyerekek "dolgoznak" bennük!
Pinter68
2013. június 28. 21:42
Amugy meg, egészen elképesztő, hogy 24 évvel azután, hogy az ország a szocialista gazdaság helyett, a tőkés magángazdaságon alapulo berendezkedés mellett tette le a voksát, még mindig tömegeket lehet megszólítani az ehhez hasonló posztkommunista lozungokkal. És ami különösen elkeserítő, hogy a szerzőjét hasonló középkorúak között is vannak szószólói.
Pinter68
2013. június 28. 21:32
Az Unió nem nagytökés, hanem vállalkozáspárti sügérek. Mégpedig azért, mert hosszú, a magántőkén alapuló fejlődésük során már megtapasztalták, hogy tartós fejlődést és munkahelyeket alapvetően a magángazdaság tud hatékonyan teremteni. Az állami beavatkozás csak hosszabb-rövidebb, de inkább rövidebb ideig tud hatásos lenni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!