- Miért ominózus?
- Mert neki sok gyereke van. A gyerekvállalás hatalmas kaland mindenkinek. Az emberek nem értik: ha nem kapott munkát, akkor miért mondja, hogy a fasizmus ellen tiltakozik? Azért, mert van esze. A fasizmus az csak egy szó, de mi van mögötte? Egy csomó kellemetlen jel. Fűzős csizmák, alakzatok, egyenruhák. Rossz jel az is, hogy az egyik oldalon áll a néma, és ezáltal megalázott rendőrség, a másik oldalon az őrjöngő tömeg, ha úgy tetszik, csőcselék. Aztán a rendőrök hazamennek, és elmondják otthon, hogy én egy pojáca voltam egy őrjöngő tömeggel szemben. Tehát nemcsak azok aláztatnak meg, akiknek az őrült üzenet szól, hanem azok is, akik ezt korlátok közé próbálnák szorítani. Persze ne nevezzük fasizmusnak, mert akkor perelnek, hívjuk ezt Übü király országának. De Übü király itt van az utcán. Azt mondják, ez csak marginális jelenség, a focihuligánoké, az egyenruhás őrülteké, a zászlófanatikusoké. Igaz. De ha egy akó borba egy mustárcseppet teszek, akkor az egész akó bor tönkremegy. Ez nem a 21. század és nem Európa, az biztos. Mindenki Bibót idézi, hogy a demokrata nem fél. A demokrata nem fél a demokráciában, a nem demokráciában azonban az a dolga, hogy féljen. Így gyüjtsön erőt a bátorsághoz.
- Azt mondja, mindenki rosszul érzi magát. A kétharmad is?