Kevesen gondolták volna 2010 májusában, hogy a kormányzati ciklus harmadik évében még mindig a korábban beélesített aknák hatástalanítására van szükség.
„Kevesen gondolták volna 2010 májusában, hogy a kormányzati ciklus harmadik évében még mindig a korábban beélesített aknák hatástalanítására van szükség. Tegnap Budapesttől vett át 104 milliárd forintos régi adósságot a kormány, ennyivel megtoldhatjuk azt a számlát, amit Demszky Gábor és csapata hagyott hátra, és remélhetőleg ezzel a lépéssel végre lezárulhat a konszolidáció.
Kit kellett eddig megmenteni? Először a végletekig eladósított államot, mert a két szocialista kurzus eredményeként minden egyes magyar lakosra 1,2 millió forinttal több tartozás jutott. Az adósságcsökkentéssel kikerülhetett az ország a kamatcsapdából. Ezt követte a költségvetés rendbehozatala: az ország bevételeit és kiadásait a bankadóval és a multinacionális nagyvállalatokra kivetett válságadókkal egy-két hónap leforgása alatt kellett egyensúlyba hozni. Hogy visszatérjen a bizalom és kikerülhessünk a pazarló gazdálkodás miatt ellenünk folyó túlzottdeficit-eljárás alól. Majd következett a felelőtlen devizahitelezés utáni romeltakarítás: a nemzetközi pénzügyi ellenállásba ütköző végtörlesztéssel, az árfolyamgáttal, a bankoktól fogcsikorgatva kialkudott könnyítésekkel és a Nemzeti Eszközkezelő létrehozásával. A konszolidáció folytatódott a megyéknél. Az ott felhalmozott adósságszolgálat szintén teljesíthetetlen volt: forintbevétel alig jelentkezett, és devizában álltak a lejárt hitelek, eközben a megyei fenntartású kórházak és iskolák számláit is sürgősen rendezni kellett. Az utolsó állomás a falvak és városok kimenekítése az adósságcsapdából, és remélhetőleg ennek a záróakkordja a főváros tegnapi kistafírozása.”