Levezették, hogy hogyan is néz ki a gazdasági semlegesség a gyakorlatban: szép évünk lesz jövőre (VIDEÓ)
Ömleni fog a pénz Nyugatról és Keletről, közben pedig Magyarország gyártja a GDP-t.
A bal-jobb ellentétet mindenesetre Budapesten nem kell külön zárójelbe tenni: ezt már megtette maga a kormány. Ha pedig Ön végre stabilitást és kiszámíthatóságot szeretne, tudja, mit kell tennie.
„Próbáljuk meg mégis. Mitt Romney és a republikánus párt programja vélhetően a következő pontokon esik egybe a Fidesz gazdaságpolitikájával: 20 százalékos általános adócsökkentés; a nyereségadó, az osztalékadó és a kamatadó csökkentése, mert az jó a tőkepiacoknak; a magánszektor erősítése; általánosan kötelező tb helyett minden állam szabad kezet kap saját egészségbiztosítási rendszerének kidolgozására, a lényeg a verseny az egészségügyi szolgáltatók között; a szociális programok, a Medicare és a Medicaid átfogó reformja. Ezt most csak dióhéjban.
Ronald Reagan pártjának állítólagos magyar megfelelője ehhez képest úgy csinál nem egykulcsos ál-flat tax-et, hogy ellopja hozzá a privát nyugdíjunkat és a jövőnket; bankokat, multikat különadóztat, plázastopot fogad el, kormányideológiává emeli a primitív, haveri protekcionizmust; megszünteti a patikaliberalizációt, ugyanakkor arra kötelezi a gyógyszerészeket, hogy legyenek tulajdonosai patikájuknak (és erre a közpénz-milliárdokat sem sajnálja); akinek viszont négynél több patikája van, annak el kell adnia a többit; államosítja a közoktatást, az egészségügyet, a szociális és gyermekvédelmi intézményeket, az E.ON földgáz-üzletágát, a Rábát, a cafeteria-utalványokat, az időjárás-jelentést; állami monopóliummá teszi a dohánykereskedelmet, a 40 ezer helyett államilag csak 6 ezer árust engedélyez - ráadásul ezt a törvényt részben saját haveri cégük írhatja. Hogy most a hatalom napi centralizációjáról, a választási törvény napi manipulációiról, sok tízezer last minute szavazó regisztrációs kirekesztéséről már ne is beszéljünk.
Ángyán úr pedig elég sokat tudna mesélni arról, hogy földügyben valóban a kormányzattal kialakított bizalmi kapcsolat ad stabilitást és kiszámíthatóságot a győztes cég számára.”