Lakiteleki örökség

2012. október 01. 07:25

Nem véletlen, hogy Orbán Viktor és sokan mások magukénak érzik a lakiteleki sátrat, és a találkozó szellemiségét, még ha fizikailag nem is voltak ott.

2012. október 01. 07:25
Stefka István
Stefka István
Magyar Hírlap

„Mit is szögezett le nyilatkozatában 1987. szeptember 27-én a magyar szellemi élet több mint másfél száz tagja Lakiteleken? A többi között azt, hogy: »A magyarság történelmének egyik súlyos válságába sodródott. Népmozgalmi erejében megroppant, önhitében és tartásában megrendült, kohéziójának kapcsai tragikusan meglazultak, önismerete megdöbbentően hiányos. Összeomlással fenyegető gazdasági válságnak néz elébe. A magyar etnikumot példátlan széttagoltság sújtja. Nemzetünknek nincs közösen vállalható jövőképe.« Majd úgy folytatódott a nyilatkozat, hogy közmegegyezés szükséges, csak társadalmi összefogással, annak részvételével lehet megoldani a válságot. Ezt a nyilatkozatot akár 2010-ben is kiadhatták volna, a választások előtt is, a nyolc évig tartó szocialista-szabaddemokrata hatalomgyakorlás idején, amely gazdaságilag, politikailag és morálisan csaknem kivéreztette hazánkat. A Fidesz–KDNP pártszövetség pontosan azért kapta a választóktól a kétharmados bizalmat, hogy kivezesse a válságból, s talpra állítsa az országot.

Nem véletlen, hogy Orbán Viktor és sokan mások magukénak érzik a lakiteleki sátrat, és a találkozó szellemiségét, még ha fizikailag nem is voltak ott. Áder János viszont ott volt, nem véletlenül jelentette ki köztársasági elnökünk, hogy éppen az volt a sátor történelmi érdeme, hogy a résztvevők nem engedték magukat lebeszélni arról, hogy hazájuk javára cselekedjenek. S ez a tanulság a mának is szól, hogy nem szabad feladni. Még ha az konfrontációval és veszélyekkel is jár. Hit és bátorság kellett a huszonöt évvel ezelőtti jelenléthez. Börtönre, elhallgattatásra számíthattak az ellenállók, az írók szilenciumot kaptak, ha szembeszálltak a hatalommal vagy kritizálták a rendszert. Ott, a lakiteleki sátorban fogalmazták meg először, hogy Kádárnak mennie kell. Dénes János ötvenhatos elítélt ezzel a kijelentésével akkor is a szabadságát kockáztatta.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
birkakaka
2012. október 01. 10:52
Már az elején Csengei Dénes feladta mikor rájött mit műveltek demokrácia hazugsága cimén. "Jövőre elosztjuk Magyarországot. Ebben csendes kérlelhetetlenséggel egyetértünk. Ez a haza a miénk. Szegénységben, szabadságban. Szeretetben? Nem árt, ha az osztozkodásig magunk között marasztaljuk az angyalt. Kisegíthet minket jó tanáccsal egy-egy szenvedélyes pillanatban. Sok lesz a teríték. Igen hosszadalmasak, igen átfűtöttek lesznek az imák. És nagyon kevés lesz, amin végül megosztozunk. Senki követelései nem fognak teljesülni. Látjuk előre, hogy senki nem fog igazán jóllakni. De azért nem fogunk rárohanni Magyarországra. Nem fogjuk szétmarcangolni. Ugye?" "Az íróasztal, amelyre halálod pillanatában ráborultál – éppen a Magyar Rádió visszásságainak, hír-hamisításainak, kézi vezérlésű irányításának adatairól, dokumentumaitól roskadozott. Az aczéli kultúra és politikai irányítás egyik megmaradt fellegvárát akartad megrohamozni, szinte egyszál magad, magyar Don Quijoteként. Rendet, igazságosságot követeltél és mételyezetlen szabadságot a sajtónyilvánosság területén. Mit területén? Trágyadombján. Ami mind a mai napig bűzlik a hamisítások, csúsztatások, félrevezetések és elhallgatások borzalmasan erjedő illatától." „…ha az antiszemitizmus nagy bűn, mert az, akkor az antiszemitizmussal való alaptalan vádaskodás ugyanakkora bűn, és ugyanolyan ítélet alá kell, hogy essék.” Talán belőle igazi demokrata vált volna.Farkasok közt bárány volt!
lazio154
2012. október 01. 09:46
Stefka elvtárs, feleltél és leülhetsz ez 1- es. Te akinek mint régi mn. újságirónak a cikkeit 1994-98. között, aztán 2002 után is nagy figyelemmel olvastam, most olyat irtál mint 1948-58. vastagnyelvü bértapsolói. Itt az idő, irány a nyúgdij, vagy te is beálltál Mécs elvtárs és társai mögé, Ő az aki azért váltott pártot, mert családja hozzászokott a jóléthez és nem akarnak lemondani róla. A Fidesz 1998-ban az SZDSZ ifjúsági szervezete volt ha elfelejtkeztél is róla. Ez volt az a bünbanda, amely folyamatosan eladta a magyarságot. Stefka elvti game over.
tarackos
2012. október 01. 09:28
"Nem véletlen, hogy Orbán Viktor és sokan mások magukénak érzik a lakiteleki sátrat" Pista elvtárs! Az elsőtitkár elvtárs bármit magáénak érez ami 2 fillér hasznot hajt az oligarchának legyen az libsi, polgári, klerikális, komcsi vagy széljobb származék. Bármi belefér a jóerkölcsébe. Nincs nehéz dolga mert mindenhol akadnak júdások akik a kezére játszanak...
Secnir
2012. október 01. 09:02
"Nem véletlen, hogy Orbán Viktor és sokan mások magukénak érzik a lakiteleki sátrat, és a találkozó szellemiségét, még ha fizikailag nem is voltak ott." de olyan beszédet mondhatott volna, ha ott lett volna, hogy lezsák azonnal belép a fideszbe, és nem alapítja meg az mdf-et, és nem kell várni a fideszbe való belépéssel tizenöt évet. mert itt a lehetőség belépni a fideszbe emberek, mert a fiesz az öröksége a ...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!