A Milla nem elősegíti a demokratikus erők összefogását, hanem akadályozza azt. Gátjává válhat ezzel annak, hogy megszabadulhassunk Orbán önkényuralmától.
„Lehetne azt mondani: nekünk nem rokonszenvesek a korábban kormányzók, új, tiszta politikai erőre van szükség, és ha a régiek is jelen vannak, ám próbáljunk külön, egymással versengve állítani ütőképes alternatívát az Orbán-kormánnyal szemben. Lehetne így eljárni, ha Magyarországon arányos választási rendszer lenne, mint például Szlovákiában, ahol egymás mellett indultak a választásokon azok, akik egykor Meciar, később Fico leváltására törekedtek. Lehetne így eljárni, ha ma is a korábbi kétfordulós rendszer lenne nálunk érvényben, és elég lenne a második fordulóban szövetkezniük a kormány leváltására törekvőknek. Csakhogy a Fidesz éppen azért vezetett be egyfordulós, az eddiginél is aránytalanabb választási rendszert, hogy a leváltására törekvők egymás közti ellentéteire építve maradhasson meg a hatalomban.
Akinek valóban fontos, hogy az ország megszabaduljon az Orbán-rendszertől, az ebben a helyzetben nem utasíthatja el az együttműködést senkivel, aki a demokratikus értékrendet, az európaiságot képviseli. Az MSZP és a DK pedig – az LMP-hez hasonlóan – ilyen politikai erő. Nagygyűléseiken kevesebben vannak, mint a Milla rendezvényein, viszont – a közvéleménykutatások és az időközi választások eredményeiből ítélve – választók százezrei állnak mögöttük. Nélkülük nem lehet megszabadulni Orbántól, s nem lehet utána működő demokratikus jogállamot építeni, sikeresen kormányozni Magyarországon.
Amikor a Milla kizárja a demokratikus pártok politikusait a számukra partnerképes szereplők köréből, nem oldja választók százezreinek ellenérzéseit a pártokkal szemben, hanem megbélyegző gesztusával megerősíti azokat. Nem elősegíti a demokratikus erők összefogását, a választóknak a Fidesszel szembeni mozgósítását, hanem akadályozza azt. Gátjává válhat ezzel annak, hogy megszabadulhassunk Orbán önkényuralmától. Ezért maradok távol a tüntetésétől.”