Elegük van a demokráciából, a brit fiatalok a diktatúrában hisznek
Többségük egy erős kezű diktátort látna legszívesebben az ország vezetőjeként.
Amennyiben az ellenzék egységesen nem nyom gombot, persze lehet gyalulni, de- és obstruktivitással vádolni, azonban a határozatképesség fönntartása mégiscsak a kormánytöbbség föladata.
„Miközben a közélet végletekig hevített, és megy a szájalás a kormány bukásáról és az ellenzék megleckéztetéséről, a parlamenti képviselők a napirendi pontok jó részénél a gombnyomás helyett, a folyosón vagy a büfében múlatják az időt. Például az interpellációknál. Nemegyszer fordul elő, hogy a kormányt az ellenzéki »nem«-ek mentik meg, vagyis azok nélkül nem lenne meg a határozatképességhez szükséges 194 szavazat.(...)
Amennyiben az ellenzék egységesen nem nyom gombot, persze lehet gyalulni, de- és obstruktivitással vádolni, azonban a határozatképesség fönntartása mégiscsak a kormánytöbbség föladata.(...)
Nyilvánvaló tehát: egy ilyen lépés nem vágná haza a Nemzeti Együttműködés Rendszerét, de azt joggal várhatják el az ellenzék hívei, hogy ha már a kormány megannyi erőfeszítésre kényszeríti őket, akkor választott képviselőik legalább némi munkára ösztökéléssel viszonozzák ezt a kormánypárti honatyáknak és -anyáknak.”