„A Fidesz gazdasági és társadalompolitikája rossz úton jár. Azt képzeli, Magyarországot úgy lehet naggyá tenni, hogy a sárga robotok helyett majd magyar robotokkal szolgálják ki a német innovációt. A robotokat képző ország helyett, Steve Jobsok kiemelkedését lehetővé tevő társadalmat kéne építeni. A magyar társadalom jóformán soha sem kedvezett a zseniknek, a mai helyzet abban különbözik, hogy ki is mondják: a rebellisekre nincs szükség.
Steve Jobs, maga az orbáni rémálom, tulajdonképpen nem csinált mást, mint merengett valami romkocsma mélyén, és esze ágában sem volt kormányok és egyházak konvencióinak megfelelni. Aki hippisen csövezett évfolyamtársainál és azok nem gondolták róla, hogy az egyetemet befejezni képtelen, fura srác a világ egyik leggazdagabb és legismertebb embere lesz. Steve Jobs nem igazán hitt a munkalapú társadalomban. A kreativitásban, az innovációban, az egyéniségben, a teljesítményalapú társadalomban hitt. Ezzel a mentalitással egymaga több valódi munkahelyet hoz létre a világban, mint a magyar kormány valaha fog, több GDP-t termelt, mint az összes magyar tulajdonú vállalkozás együttesen. De talán soha életében nem érzete úgy, hogy dolgozott.