IMF-dilemmáink

2012. július 07. 11:18

A szocialisták és a liberálisok másként nem tudják bebetonozni a saját leszavazott gazdaságpolitikájukat, csak akkor, ha az IMF ragaszkodik annak legfontosabb elemeihez.

2012. július 07. 11:18
Szalontay Mihály
Magyar Hírlap

Július közepén végre megkezdődhetnek a várva várt tárgyalások a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), de egyáltalán nem biztos, hogy az eszmecsere gyors eredményhez is vezet majd. A magyar kormányt már régóta sürgeti mindenki, szinte minden szinten, itthon és külföldön egyaránt: minél hamarabb fogadja el az IMF összes feltéte­lét, s szaggassa meg korbáccsal a hátát is a lehető legjobb eredmény elérése érdekében. Sőt, ha kell, hintse is be sóval a sebeit. Az ösztökélésben a szocia­listák járnak az élen, akik mindjárt ki is számolták, hány százmilliárd forintot vesztettünk az eddigi egyeztetéssel. Bezzeg, ha azt tették volna, amit ők javasolnak!

Senkinek sem volt eddig kétsége afelől, hogy az IMF-fel meg kell kötni a hitelmegállapodást, a szakemberek között csupán arról folyt a vita: mikor. E lap hasábjain is ostorozta több kollégám a kormányzatot lassúsá­gáért, pedig egyáltalán nem biztos, hogy olyannyira rohanni kellene. A megállapodást a szocialisták és a liberálisok azért sürgetik, mert minél kevesebb időt szeretnének hagyni a kormányzatnak a gazdaságpolitika alapvető átalakítására.

Az istenadta nép ugyanis leszavazta gazdaságpolitikájukat, de olyannyira, hogy inkább kétharmados többséget adott a jobboldalnak, csak ne legyen megkérdőjelezhető: váltást akarunk. Márpedig ez a gazdaságpolitikai irányváltás szükségszerű és elkerülhetetlen, hiszen lényegében azoknak a reformoknak a végrehajtásáról van szó, amelyet a szocialisták tizenkét évnyi kormányzásuk után sem mertek meglépni, s amelyek már régen a körmére égtek az államháztartásnak. A szocialisták és a liberálisok tehát másként nem tudják bebetonozni a saját leszavazott gazdaságpolitikájukat, csak akkor, ha az IMF ragaszkodik annak legfontosabb elemeihez. Hiszen akkor nyugodtan érvelhetnek azzal: lám-lám, hiába mondanak a Fidesz-fiúk bármit is, csak nekünk volt igazunk. (...)
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bmucsai
2012. július 07. 16:53
Oh! Te felsőbbrendű lény! Alig tudom követni sziporkázó érvkészleted magasságait. "Alemberségben sikerült túlrszárnyalnotok, még a szocikat is. " "Nem tűnt fel, te retardárt barom, hogy "Orbánék" ..... " Engem meggyőztél! Semmiképpen nem lehet igazad! :))
Korhely
2012. július 07. 16:46
Misi! Emlékszel, hol tanultad a közgazdaságtant? IMO, Moszkva...
kjkj945
2012. július 07. 14:36
folytatodik az ájmuf dili emmák.
bmucsai
2012. július 07. 13:39
Hosszú ideje azt csaholja minden újság, hogy hitelt kell felvenni az IMF-től. Az Orbán kormány csak nem akarja megérteni, hogy hitelt kell felvennie. Mindig készenléti megállapodásról beszél. Vajon mi lehet ennek a hátterében? Tény az, hogy a 4500 milliárdos bankmentő csomaggal az EU tagállamainak nagyrésze bőven a Mastrichti kritériumok fölé került az állami eladósodottságban. Spanyol ország a "bank mentéssel" csak jobban eladósodott. Valójában a ránk kényszerített hitellel csak az eladósodottságunkat akarják fokozni. A görögök két év haladékot kértek a tartozásaikra, kérdés, hogy lesz e euro két év múlva. Mindenki az euro bedőléséről beszél, de senki nem beszél a dollárról. Fura. Merkel "engedményeket" tesz. 130 milliárd euro fejlesztésre. A 4500 milliárdos bankmentéshez képest komolytalan összeg. Mintha mindenki húzná az időt. "Szakértő" nyilatkozott arról, hogy ha Németország kilépne az eurozónából, az milyen jót tenne az euronak. Ha kilépnek, nekünk a délnémet iparvidék részeként valószínűleg márkánk lesz. Az egész IMF ügyet elfelejthetjük.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!