Milyen üzem lehet az, amelynek működését meg lehet zavarni azzal, hogy két tucat képviselő és aktivista a székház előtt ül, ill. a kapunál leláncolja önmagát?
„Milyen üzem lehet az, amelynek működését meg lehet zavarni azzal, hogy két tucat képviselő és aktivista a székház előtt ül, ill. a kapunál leláncolja önmagát? Biztos, hogy a leghatékonyabb cég mellett döntenek az állami közbeszereztetők? Én ezt a cikket akkor is meg tudnám írni, ha kint, a HVG székháza előtt a teljes parlamenti kétharmad össze lenne láncolva, kórusban énekelnék a székely himnuszt. Aztán: kinek a személyi szabadsága sérült? Futó netán úgy látta, hogy a tüntetők Simicskáékát láncolták össze és kúrták ki őket az irodákból a bejárat elé?
A legizgalmasabb kérdés persze ismét csak az, vajon ki lehet az a géniusz, aki a kormányzati kommunikáció számára kitalálja, mikor mivel kell tematizálni azt, ami azelőtt a közbeszéd volt. Selmeczi Gabriella ugyanis, akire még emlékszünk a »megvédjük a nyugdíjakat« és a »magánpénztárak eltőzsdézték a nyugdíjvagyont« időszakból, nyilvánvalóan nem maga találta ki azt az egyedülálló fordulatot, miszerint »nyilvánvaló politikai támadás« történt. Ez politikai párt részéről olyannyira felháborító, és a Fidesztől olyannyira távol álló tényálladék, hogy muszáj volt szóvá tenni.
Az a logika azonban már ismert a Fidesz előtt, hogy aki valamit bírál, az csak a rivális klán szekerét tolhatja, úgyhogy az LMP is megkapta: »olyan gazdasági érdekcsoportok zsebében van, melyek az utóbbi időben visszaszorultak.« Ezt viszont ugye bizonyítani illene, különben az állítás kimerít pár paragrafust.”