„Úgy tűnik, Viktor a Lenin-rendre hajt” – kíméletlenül beleállt Orbánba a lengyel külügyminiszter
Újabb ütést mértek a lengyel–magyar barátságra.
A nemzeti radikalizmus feladatának ellátáshoz van jelenleg tömegbázisa, mellyel jól kell bánnia és szélesítenie.
„Jelenleg egy politikai ellenforradalmiság fő célpontja az 1989-es politikai rendszer kell, hogy legyen, amely a posztkommunista örökséget eresztette rá az országra. Jelenleg az elmúlt húsz év kritikája már önmagában nem elég. Változás kell, mert a progresszív kísérlet véget ért több éve már és újra nem sikerült. Az ellenforradalmat a progresszió, a baloldal politikai ellehetetlenítésére kell használni. A magyar jobboldal, a konzervatív politikusok, sőt nemzeti liberálisokkal kiegészítve egységben tudott mozdulni az ellenforradalomban valamikor, nemzeti egységet képezett. A cél közös volt ugyanis; a forradalom örököseinek és az elkorhadt örökségnek el kell tűnnie. 1989-et felszámolni csak radikálisan lehet, kompromisszumok nélkül, de fokozatosan. Nincsen mit konzerválni a posztkommunizmuson, az eredet kell a magyarság közösségének, hogy megújuljunk, boldoguljunk és gyarapodjunk saját országunkban.
A nemzeti radikalizmus feladatának ellátáshoz van jelenleg tömegbázisa, mellyel jól kell bánnia és szélesítenie, új eszközökkel, új üzenetekkel, új szereplőkkel és leginkább reformált politikai kultúrával. Minderre a pálya szabályai szerint maximum egy éve van.
Aminek nagyon híján van, az a hátteret, a kontrollt és a stratégiát biztosítók, a szellem emberei, egy aktív szellemi közösség, egy strukturált és színvonalas orgánumokkal rendelkező think-tank, amely társadalmi diskurzust generál és folytat azokkal, akik értetlenek, akik tapogatózok és azokkal is, akik kóstolgatni szeretnének. A politikusai számára szükség van a szélesebb közönség számára is érthető üzenetekre, a konkurenciával kapcsolatos összevetésekre, egymásra hangolásra. Érző, elkötelezett, de kőkemény professzionalizmus az, amire szükség van.
Felkészült politikusok és lojális, de kritikus, intézményekhez (médiumok, intézetek, fórumok, konferenciák) és kiadványokhoz köthető háttérmunka hiányzik nagyon a továbblépéshez. Ez a nemzeti radikalizmus legnagyobb hiányossága jelenleg, amelyeknek alapja az, hogy nem tisztázott leginkább a misszió és többeket elriaszt a disztingválatlan politikai kultúra is, önmagában a tömeg egy részének ez is elég, hogy máshol keresse szavazatának a helyét. Ez hosszú távon nem kifizetődő, a 2005-ös rakéta eddig vitt, az ellenkultúra szerep véget ért és a szellemi közösség hiányzik az aktivitáshoz.
A megkezdett szerep és a még el nem végzett feladat pedig kötelez.”