„Nemzeti fény a cél”
A nemzeti hőskor hagyja maga után a nemzeti hagyományt, írta Kölcsey, s boldog az a nemzet, amely – annyi megbűnhődés után – új hőskort tudhat a magáénak.
Valószínűleg rájött, mivel kevés igazán nívós ember vállal majd ott munkát, ezért csapnivaló színvonalú, netán gagyi produkciókban is részt kellene vennie. És ehhez azért már nem fűlik a foga.
„Most meg állítólag az a baj, hogy Eperjes nem akar azokkal a rendezőkkel dolgozni, akikkel dolgoznia kellene. Persze, miután igencsak kvalitásos színészről van szó, hozzászokott a legjobbakhoz. De mit gondolt, egy olyan színházban, amit szélsőjobboldali nézeteiről ismert ember vezet, a legjobb rendezők vállalnak munkát? A pályázatban ugyan parádés azok listája, akik az ígérgetések szerint az Új Színházban tevékenykednek majd, de egyeztetés nélkül írták be a nevüket.
Tarlós István főpolgármestert pedig csöppet sem zavarta, hogy így tulajdonképpen átverték, a fele sem igaz annak, amire az áldását adta. Eperjes most nyilván kapcsolt. Még az is lehet, hogy a színház politikai irányvonalával nem lenne különösebb baja, de arra valószínűleg rájött, mivel kevés igazán nívós ember vállal majd ott munkát, ezért csapnivaló színvonalú, netán gagyi produkciókban is részt kellene vennie. És ehhez azért már nem fűlik a foga. Ennyire csak van szakmai önbecsülése. Így aztán feltehetően inkább eliszkol onnan, ami már számára is minden bizonnyal vállalhatatlan.”