Már az Európai Bizottság sem tagadja: az egyik legerősebb gazdasági növekedés Magyarországon várható (TÉRKÉP)

Ábrán a 2,4 százalékos magyar GDP-mutató!

Mára Brüsszel büntetni akar. Konkrét példán keresztül bizonyítani, hogy a gazdaságpolitikai szigor ma nem csupán malaszt, hanem valóságos eszköz.
„Mára Brüsszel büntetni akar. Konkrét példán keresztül bizonyítani, hogy a gazdaságpolitikai szigor ma nem csupán malaszt, hanem valóságos eszköz. Egy tagállam valódi megbüntetése üzenet volna a piacnak: itt tényleg más világ van. Üzenet volna minden túlköltekezéssel kacérkodó tagállam kormányának, hogy aki elcsábul, az ráfázik. Bemutatná a világnak, hogy a közös intézmények igenis és nagyon is erősek. És nem utolsósorban jelezné az EFSF-be (European Financial Stability Facility, euróövezeti pénzügyi mentőrendszer) sok pénzt pumpáló országok közvéleményének is, hogy itt nem babra megy a játék, lettek követelmények, a felelőtlenség korszakának vége.
Ez utóbbi nagyon fontos szempont. A José Manuel Barroso vezette Európai Bizottság ambíciója különlegesen nagy. A Bizottság vezetői rendkívül elkötelezettek, hogy a föderalizmus felé tolják az uniót. És ha minden a terv szerint halad, akkor valóban történelmet írnak, mert az EU soha nem volt olyan erős, mint amilyennek most készül lenni. Ám ereje csak úgy válhat nyilvánvalóvá, ha él is vele. És ennek bizonyítására egyetlen lehetőség van: szankcionálnia kell.
Azáltal, hogy a Bizottság ambíciója most egybeesik a két nagyhatalom, Németország és Franciaország törekvéseivel, különösen erős a késztetés, hogy erőt mutasson a szervezet. Éppen e konstelláció miatt életveszélyes provokálni egyszerre a Bizottságot és az erős tagállamok kormányait. Magyarország lett most az a tagállam, amelyen a legkönnyebb példát statuálni.
Ha egy színdarabban megjelenik egy pisztoly, akkor azt el kell sütni, szól a dramaturgiai közhely. Az EU jó két éve egy pisztoly tervezgetésével bíbelődik. Ilyenkor nem túl bölcs döntés céltáblát rajzolni magunkra.”