Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Ha a Szolidaritás képes lesz szolidaritást teremteni, akkor a sikere nem azon múlik majd, hogy egyszerre hány embert tud az utcára hívni.
„Eddig a Nemzeti Ügyek Kormányának minden igyekezete arra irányult, hogy a hátrányba hozott társadalmi csoportokat elszigetelve, egymás ellen kijátszva, a jó öreg irigységre apellálva megakadályozza annak a kritikus tömegnek a kialakulását (vagy inkább egymásra találását), amelyik akár csak a kommunikáció szintjén képes lennemegkérdőjelezni a »mindenkinek jót akarunk, kivéve...« érvelést. Elég csak elolvasni Bayer Zsolt legfrissebb műremekét a már nem is 40, de 38 évesen nyugdíjba vonuló, és utána biztonsági cégeknél második életet kezdő rendőrökről. (Mintha a szerző nem tudná, mekkora szerepe van ennek a két évtizedes gyakorlatnak az őrző-védő munka pénzügyi leértékelésében – meg a mesterségesen leárazott munkaerőre építő, egyebek között Pintér Sándort is gazdaggá tevő magánrendőrség-biznisz felvirágzásában –, és nem látná, hogy a rendszernek valójában az olcsó konkurencia miatt az állami szektorban is fillérekért foglalkoztatható rendőrök a legnagyobb vesztesei). A taktika eddig bevált: haragudj másokra, addig sem foglalkozol azzal, hogy a következő áldozat talán te leszel. (...)
Ha a Szolidaritás képes lesz szolidaritást teremteni (ami egyébként a rendszerváltás utáni Magyarország legnagyobb fegyverténye lenne a munkavállalói oldalon), akkor a sikere nem azon múlik majd, hogy egyszerre hány embert tud az utcára hívni. Azokban az országokban, ahol a dolgozók érdekképviselete szolidaritási alapon működik, a szakszervezetekkel szemben nehéz választást nyerni, de annál könnyebb megbukni – ezt mindenkinek, aki nálunk politikai hatalomra pályázik, érdemes végiggondolnia.”