Tornasor-Magyarország mennyország

2011. június 17. 17:32

Ez már arról szól inkább, hogy meg kell tanítani az embereket jól viselkedni.

2011. június 17. 17:32

„Az egykulcsos személyi jövedelemadó, vagy az adócsökkentésen keresztül érvényesíthető családtámogatás bevezetése is arról szólt, hogy aki igyekszik, az érezze jobban munkája gyümölcsét. Ezek azonban pozitív ösztönzők voltak, jutalmak a fegyelmezetteknek. Ugyanebbe a politikába illik a cigány tanulók ezreinek áprilisban ígért ösztöndíjrendszer is, ez is jutalommal motivál társadalmi hasznosságra.

A mostani tervek közül az egy család által felvehető segélyek maximalizálása és a juttatások egy részének csökkentése már a Gyurcsány-korszak vizitdíjról és kórházi napidíjról szóló koncepciójához hasonlít: érezteti, hogy küzdeni kell a boldogulásért, és az állami gondoskodás nem lehet teljes értékű.

A közmunka kötelezővé tétele, az otthonok rendezettségének ellenőrzése viszont már inkább arról szólnak, hogy közvetlenül kényszerítse az állam által elvárt viselkedésre az embereket. Ez az elv túllép azon a liberális-jobboldali felfogáson, hogy aki szerencsétlen vagy lusta, az pórul járhat. Ez már arról szól inkább, hogy meg kell tanítani az embereket jól viselkedni.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tyrker
2011. június 21. 17:31
Friss írás a közmunka témakörében: http://vastagbor.blog.hu/2011/06/21/valoban_minden_kepzeletet_felolmul
Tyrker
2011. június 17. 18:10
A közmunkaprogrammal rengeteg baj van. 1. A tervek szerint jövőre 250 000 embert juttatna (időlegesen) munkához, miközben a munkanélküliek száma még a KSH-definíciót alapul véve is kétszer ennyi, és akkor nem beszéltünk arról a milliónyi emberről, aki szociális segélyen (tehát nem álláskeresési járadékon) él. Figyelembe véve, hogy a kormányzati kommunikáció szerint aki munkaképes, az csak akkor kaphat az államtól pénzt, ha megdolgozik érte, felmerül a kérdés: mi lesz azokkal, akik a közmunkaprogramba nem férnek be? Egyáltalán, mi alapján dől el, hogy valakit "megkínálnak" a lehetőséggel - azaz közmunkára kötelezik -, vagy sem? 2. Állítólag a közmunkaprogram elsősorban a gátépítési munkákra összpontosítana "nem XXI. száadi eszközökkel" - vagyis csákányozás, ásás, lapátolás, talicskázás stb. lenne a feladat. Ez egy huszonéves férfinek nyilván megy, de a munkanélküliek jelentős része középkorú, közel fele nő. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy ötvenéves, filigrán asszonykák lapátolják, talicskázzák a földet a gátépítésen. 3. A közmunkaprogram mint munkahelyteremtő eszköz közép- és hosszú távon biztosan nem működik. Az állam számára csak többletkiadást jelent anélkül, hogy tényleges bevétele származnék belőle - így a további eladósodás irányába mutat. Ha így akarnak tíz év alatt egymillió új munkahelyet teremteni, rossz úton járnak. 4. Kétségtelenül értetlenkedésre, aggodalomra ad okot, hogy a közmunkaprogram a belügyi és honvédelmi tárcákhoz került. Mi közük hozzá?
dávid
2011. június 17. 17:57
"Ez az elv túllép azon a liberális-jobboldali felfogáson, hogy aki szerencsétlen vagy lusta, az pórul járhat. Ez már arról szól inkább, hogy meg kell tanítani az embereket jól viselkedni." Ez is egy olvasat. Meg az is, hogy segít az embereknek ismét megbecsülni a munkát, szűkebb és tágabb környezetét. Tutira hatalmas hibaszázalékkal dolgozó rendszer, egy próbát viszont megér.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!