A palesztin állam idő előtti elismerésének veszélyei

2011. június 27. 10:19

A palesztin állam egyoldalú kikiáltása az igazi békét veszélyezteti, dacolva a közel-keleti béketeremtés legalapvetőbb alapelveivel.

2011. június 27. 10:19
Aliza Bin Noun
NOL

„Izrael továbbra is a közvetlen tárgyalásokat tartja a konfliktusmegoldás egyetlen módjának. Időközben a Palesztin Hatóság már rég nem foglalkozik a béketárgyalások gondolatával. Ehelyett a palesztin vezetés egyoldalú lépésekbe kezdett, és akaratát a nemzetközi nyomás segítségével próbálja Izraelre erőltetni. A palesztinok régi álma a tárgyalásos rendezés és a szükséges kompromisszumok elkerülése az Izraelre irányuló nemzetközi kényszer révén.

A palesztin állam egyoldalú kikiáltása az igazi békét veszélyezteti, dacolva a közel-keleti béketeremtés legalapvetőbb alapelveivel. Minden nemzetközileg elfogadott békére irányuló keretegyezményt aláaknázna, beleértve az ENSZ Biztonsági Tanácsának 242., 338. és 1850. határozatait és az Útiterv a békéhez elnevezésű kezdeményezést is. Ezek mindegyike kölcsönösen megtárgyalt és elfogadott konfliktusmegoldásra szólít fel, és elutasítja az egyoldalú intézkedéseket.

A palesztin államiság kinyilvánítása tárgyalásos rendezés keretein kívül sértené a Palesztina és Izrael közötti kétoldalú békeegyezményeket. Megsértené azt a fontos 1995-ös ideiglenes megállapodást, amely mindkét félnek egyértelműen tiltja a Ciszjordánia és Gáza helyzetén változtató egyoldalú fellépést. (...)

Egyértelmű, hogy a Palesztin állam idő előtti elismerése értelmetlenné tenné a tárgyalási folyamatokat, valamint a kompromisszum és párbeszéd fontosságát. Mindenkinek, aki igazi békére vágyik a régióban, vissza kell utasítania a palesztin próbálkozásokat az egyoldalú fellépésre és a tárgyalási folyamat elhagyására. Csak közvetlen tárgyalások segítségével lehet elérni tartós békeegyezményt.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 83 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Alef
2011. június 27. 20:00
Palesztin nép, palesztin állam soha nem volt. Palesztin állam lehet, hogy lesz, de ettől sem lesz palesztin nép.
gombar.gabi
2011. június 27. 18:21
Békét veszélyezteti? Miért? Béke van? Inkább csak pathelyzet. 1 Terület 2Víz 3 Menekültek 4 Amerikai dotáció Ezek a kulcs kérdések. Évtizedek óta megy a duma a "'békéről.....", unom.
de karatna
2011. június 27. 17:09
Kedves magyar honfitársaim! Palesztín állam soha nem volt, ahogy palesztinok sem léteznek! Ha valaki a "palesztinokkal" kapcsolatban az ókori filiszteusokra gondolna akkor felvilágosítom, hogy azok a görög körbe tartozó dórok, dardánok, indo-árja népek voltak és nem sémik, mint a Palesztínában/Filiszteusok földjén lakó jelenlegi arabok. Diák koromban a kollégiumban megszálló "palesztin diákok" még akkor magukat - palesztinai araboknak - nevezték. Azóta palesztinokká váltak. Egy zsidó ember számára legalább annyira irritáló, ha egy arab magát a Biblia földjén lévő területen "Palesztinnak" mondja, mint amilyen irritáló egy magyar embernek, ha egy cigány vagy egyéb etnikumok magukat magyarnak mondják, ahelyett, hogy saját etnikai, szocio-kulturális hovatartozásukat felvállalnák.
Biomechanoid
2011. június 27. 16:26
Azért ez a helyre zsidó asszonyság joggal aggódik egy esetleges palesztín állam megalakítása okán. Egyrészt fennáll a veszély, hogy amazok is úgy járnak el, mint anno Izráel népe. Másrészt a palesztínok az arabok cigányai, a legalja népség. Kinek hiányzik egy ilyen szomszédság?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!