(Nem) lesz megszorítás

2011. március 04. 18:58

A kormány kockáztatott, és nem feltétlenül nyert, de úgy tűnik, hogy ezt legalább időben belátta.

2011. március 04. 18:58

A Széll Kálmán-terv legfontosabb üzenete jelenlegi formájában az, hogy a Fidesz megértette és elfogadta azt a politikai és üzleti környezetet, amiben kormányoznia kell, és ezzel párhuzamosan lemondott a »csodatétel« igényéről. Az elmúlt tíz hónapban sok mindennel próbálkoztak, több azóta régiós szinten know-how-ként működő ötlettel is előálltak, sok kérdésben jogosan, sok kérdésben talán értelmetlenül határozottan léptek fel, de gazdasági szempontból eddig végletesen egyszer sem szakították el a túlfeszített a húrt.

Látni kell azonban, hogy a megszorításoktól végül nem sikerült megkímélni a népet. Könnyen lehet, hogy ha ezt az intézkedéscsomagot már a választások után bejelenti a kormány, akkor összehasonlíthatatlanul pozitívabban fogadták volna a piacok. Nyilván egy tavaly májusban bemutatott Széll Kálmán-program jelentős népszerűségvesztést jelentett volna a Fidesznek, azonban a kormánypárt tábora így is érdemben erodálódott az elmúlt hónapokban, és jó eséllyel a támogatottság csökkenésének nem a most bejelentett csomag fog véget vetni. A kormány kockáztatott, és nem feltétlenül nyert, de úgy tűnik, hogy ezt legalább időben belátta.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
marós
2011. március 05. 12:33
A Hírszerzó, amely ma már inkább rémhírterjesztő, nagyon szeretné, ha az új kormány intézkedései sikertelenek lennének. A helyzet az, hogy Orbánék szándéka, és akarata a lezüllesztett ország válságának a kezelése, szemben a korrupt, csaló,hazug bukott szoc-lib rezsimmel, amelyik kirabolta az országot.
bolá
2011. március 04. 19:24
Aki csak egyetlen egyszer is csinált valamilyen befektetést, akár sajátját, akár munkaadójáét, az tudhatja, hogy először kiadunk pénzt, azaz befektetünk, azért, hogy utána több pénzt szerezzünk vissza (tulajdonképpen ez a kapitalizmus alapképlete: pénz –áru (befektetés) – több pénz). Ebből a szempontból az állam is ugyanígy működik. Innen már nem nehéz belátni, hogy megszorításból nem lesz fejlődés, mert abból nincs több pénz, ha előtt nem adunk ki pénzt. (Ez persze nem jelenti azt, hogy bármire szórjuk ki a pénzünket, mint ahogy láttuk az elmúlt 8 évben: pl. völgyhíd és alagút homokbuckák között, teljesen felesleges metró 3-szor annyiért, mint a reális ár и так далее…) A megszorítás csak azoknak a pénzügy köröknek az érdekét szolgálja, akik félnek, hogy hiteleiket hogyan kapják vissza, de mindezt csak rövid távon.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!