„Türelmet és bizalmat kérnek a médiatörvény kapcsán (is), s aki úgy ítéli meg, hogy a megszabott törvényi keretek önkényre adnak lehetőséget, azok – Orbán strasbourgi fellépése óta tudjuk – a magyar népet sértik meg. Pedig természetes a bizalmatlanság. Legalábbis a kétkedésnek, a kérdezésnek annak kellene lennie egy fejlett demokráciában.
Különösen, ha emlékszünk még arra, hogy 2002-ben az Orbán Viktor vezette Szövetség a Nemzetért Polgári Kör közleményben állt ki a sajtószabadság mellett, megengedhetetlennek nevezve azt, hogy »az a Rangos Katalin töltsön be vezető tisztséget a Magyar Rádióban, aki nyíltan közreműködött az MSZP választási kampányában«. (Tegyük zárójelbe, hogy ez igaz volt-e, vagy inkább nem.)
Most, 2010-ben az MTV1 »intendánsa« Rákay Philip lett. Kétségen kívül a Fidesz-rendezvények műsorvezetője, fideszes önkormányzatok tanácsadója. Nyilván arra is emlékszünk, amikor alkotmánysértőnek és demokráciaellenesnek nevezték, hogy médiaügyben – és most idézet következik – »a kétharmados médiatörvényt fondorlatosan megkerülve, az ellenzéket kirekesztik a döntéshozatalból«. És talán arra is emlékszik még valaki, hogy Orbán Viktor 2002-ben a választások után a tévészékház előtt tartott demonstráción azt mondta: módosítani kell a médiatörvényt, hogy egy önálló, jobboldali közszolgálati televízió is létrejöhessen a kiegyensúlyozottság jegyében. Mert, hogy akkoriban »baloldali médiaelnyomás« uralta a nyilvánosságot. Most, 2010-ben kimutatható, hogy a közszolgálati csatornákon főműsoridőben jószerivel csak a Fidesz és a KDNP szerepelhet, az ellenzék (a teljes ellenzék) számára a megszólalási lehetőségek egyharmad alá csökkentek, és az is gyakran meglehetősen ellenséges közegben jut nekik.”