„Amikor kiült a frakcióból, Mesterházy Attila követelte: adja vissza a listán szerzett mandátumát. Miután erre nem volt hajlandó, a pártelnök kijelentette, hogy Szili Katalin megélhetési politikus.
Akkor lennék megélhetési politikus, ha elkötögetnék a volt frakcióm melegében. Nem tehettem, mert szükség van valódi baloldali politikai erőre, és megjelenítéséhez szükséges a parlamenti jelenlétem. Javaslom a pártelnöknek, inkább keresse a választ arra a kérdésre, hogy az elmúlt négy-öt évben tagságának és szavazóinak több mint a fele miért hagyta el a szocialista pártot. Megjegyzem, a választás után egyetértettem azzal, hogy az egész szocialista frakció adja vissza a mandátumát – a párton belül ezt sokan követelték -, és osszuk újra a helyeket, új embereknek.
Új pártjában, a Szociális Unióban ön az egyetlen neves politikus.
Nem csak a politikus a lényeg, hanem sokkal inkább a politika.
Mitől nőhetne egész százalékban mérhetővé a Szociális Unió?
Van jövője a Szociális Unió piros-fehér-zöldmezős beruházásának…
Piros-fehér-zöldmezős? Ez innováció!
Amivel csak azt akartam kifejezni, hogy számunkra fontos a nemzeti értékek konzekvens képviselete. Van sansz, csak meg kell hallani a társadalom hangját. Természetesen a médiatörvény is fontos kérdés, de az országot sokkal inkább foglalkoztatja például a benzinár és a devizahitelesek helyzete, a belvíz kérdése. Ezeket kell megoldani. (...)
Mivel hívja fel magára a figyelmet a Házban?
Leginkább az alkotmányozással – aminek már 2003-ban jeleztem szükségességét, de akkor nem találtam hozzá partnereket.
Most Orbán alkotmányoz a kétharmadjával. Önnek aligha oszt lapot.
Képviselőként kötelességem részt venni a folyamatban. Támogatni csak akkor fogom az új alkotmányt, ha az általunk javasolt megfontolások is bekerülnek a szövegbe. Szerintem ellenzékben az a demokratához méltó magatartás, ha valaki még a kormánypárti kétharmad mellett is részt vesz javaslataival a munkában.
Gyurcsányra utal.
Pont az bojkottálja az alkotmányozást, aki miatt kétharmada van ma a Fidesznek. Szomorú.”