Válságadók: újabb időhúzás

2010. október 15. 17:32

Az új Orbán-kormány gazdasági irányvonala ugyanazokra a téves alapfeltevésekre épül, amelyek a szocialisták hasonló szakmai hátterű és élettörténetű politikusait is mozgatják, és ez hasonló intézkedésekhez és hasonló hibákhoz vezet.

2010. október 15. 17:32

„Szerdán mindenki a gazdaságot érintő bejelentés-csomagot várt Orbán Viktortól, ám átfogó intézkedések helyett egy csokor új adó érkezett. Az úgynevezett válságadók több, logikusan össze nem függő szektort sújtanak, a közös bennük csak a célcsoportok népszerűtlensége, valamint az, hogy hasonló intézkedéseket már az előző, szocialista kormányok is hoztak. Akkor ehhez a Fidesz nem járult volna hozzá. (...)

Az egybeesés nem véletlen. Az új Orbán-kormány gazdasági irányvonala ugyanazokra a téves alapfeltevésekre épül, amelyek a szocialisták hasonló szakmai hátterű és élettörténetű politikusait is mozgatják, és ez hasonló intézkedésekhez és hasonló hibákhoz vezet. A Matolcsy-modell számos forrásból merít, Keynes állami költekezésről szóló (soha, sehol nem eredményes) tanaitól kezdve Fekete János hitelfelvételi szokásain át a multigyűlölő népi hiedelemvilágig. (...)

Nem szabad arról sem elfeledkezni, hogy az extra adók hatása, ha közvetett módon is, de mindenki számára egyértelműen érzékelhető lesz, még akkor is, ha a kormányzat a közvetlen átterhelést mindenféle adminisztratív eszközökkel megpróbálja megakadályozni.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 38 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2010. október 16. 14:23
Azért azt a "Fekete János hitelfelvételi szokásait" amihez állítólag az orbáni politika hasonlít jobban kifejthette volna. Ezek a "gazdasági szakemberek" egészen döbbenetes marhaságokat képesek összehordani!
OmegaMale
2010. október 15. 21:52
"Az új Orbán-kormány gazdasági irányvonala ugyanazokra a téves alapfeltevésekre épül, amelyek a szocialisták hasonló szakmai hátterű és élettörténetű politikusait is mozgatják, és ez hasonló intézkedésekhez és hasonló hibákhoz vezet. " Hé Rodin! Ezen az ötleten még dolgozzál! :P
gabuci
2010. október 15. 20:38
Évekig készültek a kormányzásra, ehhez képest csak szánalmas kapkodás, ötletelés folyik. Ez egy szar, nem gazd. pol.Jelenleg azt az üzleti kőrt probálják kifizetni nekik kedvező tőrvényekkel, akik segítették a fideszt hatalomra kerülni.(pl.otp, cba)
freehckr
2010. október 15. 18:22
Na még egy ultraliberális witch-doctor... Szerintem le kellene szögezni pár dolgot ezzel a „válságadóval” kapcsolatban, nevezzük ki ezeket axiómáknak, aztán ugorgyunk. :) - Átmeneti megoldás, nyilvánvalóan csak a Bajnai-Oszkó-féle számmisztikai elméleteken alapuló idei költségvetés „aknáinak” eltüntetésére szolgál. - A jövő évre vonatkozóan csak a kitűzött, és az IMF-EU bürokratáinak homlokára tetovált 3%-os hiánycél eléréséhez szükséges „radikális” intézkedések. - Az volt Orbánék kampánya az elmúlt években hogy kormányon nem fognak „baloldali liberális értelemben vett” megszorításokat alkalmazni, hát tessék. - Aki még egyszer (természetesen csakis utánam) megemlíti azokat a szlogeneket hogy „áthárítják a fogyasztóra”, vagy „közvetett módon mindenki számára érzékelhető lesz” az legkevesebb húsz botütést érdemel, mert nyilvánvalóan megérdemli. Ha mindezzel megvagyunk, akkor szerintem két kérdésen kellene rágódni a továbbiakban, vérmérséklet szerint: - Kik voltak azok az anyaszomorító tetvek, akik úgy fogadták el az idei évre vonatkozó költségvetést, hogy abban nagyjából 400 milliárd forintos lyuk, nem is lyuk hanem hasadék tátongott? - Miért nem lehet megvárni az „átfogó intézkedések” kuruzslással azt a pillanatot, amikor az Orbán-kormány benyújtja a jövő évi költségvetés tervezetét a parlament elé, amikor is már a jövő évre vonatkozón papírra fektetett konkrétumokról lehet majd diskurálni? Ráadás kérdésnek szánom, kifejezetten a fenti szerző, illetve családi és baráti, és elvtársi köréhez tartozó véleményformálók számára: - Ha most le merik írni azt hogy „az extra adók hatása, ha közvetett módon is, de mindenki számára egyértelműen érzékelhető lesz”, akkor miért nem írtak ilyesmit ugyancsak a multinacionális vállalatok extraprofitját védendő, amikor Gyurcsányék adókat emeltek?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!