„– Pályájának csúcsán, az MTV országosan ismert híradósaként nyilván tudta, hogy a szavainak súlya van. Mégis »ellenzéki« politikai állásfoglalásra ragadtatta magát a közrádióban.
– Az nem pártpolitikai, inkább nemzetpolitikai állásfoglalás volt. Mindig is élt bennem az ott elhangzott közéleti aggodalom. Olykor persze elnyomta az általános elégedettség, amit például az orvos és a pedagógus barátaim körében tapasztaltam, amikor egyik napról a másikra kétszeres fizetést kaptak. Vagy amikor nyugdíjas anyósom meglátta a pénzes postás duplára tömött táskáját. De később látni lehetett, hogy ebből – pestiesen szólva – bukta lesz, elperecelünk. (...)
– Hogyan képzeli a családok védelmét a képernyőn? A Grimm-meséket vagy a Szeleburdi családot sem lehet majd levetíteni?
– A Btk.-ba se írják bele, miként fordul be a fejszés gyilkos a sarkon, és hogyan üti le a szerencsétlen öregasszonyt. A lényeg: az alkotmány védi a család és a házasság intézményét, ezért a törvényhozásban is ezt kell biztosítani. Ehhez eszköz például a frekvenciahasználat kiosztása, amelynek során az állam feltételként szabhatja: nem kerülhet adásba olyasmi, amire a családok felhördülnek. A javaslatot a Népesedési Kerekasztal és a Nagycsaládosok Egyesülete is támogatja.
– Több szakember szerint az államnak nem dolga beleszólni a tartalomba, a közönség – felnőtt emberek – majd eldönti, mit néznek, és mit engednek nézni a gyereknek.
– És a szülő honnan fogja megtanulni a normákat, amelyeket követnie kell? Azt ki határozza meg? Elég felnőtt a közönség, hogy eldöntse: kábítószerezik, dohányzik, iszik-e, vagy sem. Szerintem nem. Még a legborzasztóbb génkezelt szójás élelmiszert is hazaviszi. Olyan műsorok kellenek, amelyek feltárják ezeket az összefüggéseket. A módosító indítványaim természetesen nem azt javasolják, hogy éjjel-nappal hungarikumokat kell nézni, és azon keresztül oktatni a népet. Mutassuk be például a családon belül erőszakot, de ne felszínes akciófilmekben, hanem elmélyülten, felkészülten, a jelenség okait feltárva. És azt is mutassuk be, milyen harmonikusan is működhet egy família. Ezért kell a szabályozás.”