„A hosszú ideje húzodó lokátortelepítés szempontjából kulcsfontosságú lehet, hogy a Szövetség a Csernobili Állatvilágért, illetve az Észak-Koreai Atomtudósok Szakszervezete hogyan fogadja a tervet. Amennyiben a válasz éles elutasítás, úgy forrásaink szerint a Mariana árok legalja lehet a C verzió, hacsak a Magyar Szocialista Párt mélytengeri alapszervezete nem tiltakozik ez ellen.
Lassan itt tart a valamikor réges-régen még a Mecsekbe tervezett úgynevezett NATO-lokátor ügye, amely talán nem teljesen mellékesen a magyar légtérvédelem egyik kulcseleme lenne, ha egyszer megépülne. Csak emlékeztetőül: a bolygó hollandiként keringő radar Zengőn való felhúzásáról még az első Orbán-kormány döntött, aztán miután a tévénézők magukat fákhoz láncoló környezetvédőket szemlélhettek, rájuk és a bazsarózsák nagy barátjának számító Sólyom László köztársasági elnökre tekintettel az illetékesek új helyszín után néztek.
Ez lett az első Gyurcsány-kormány végtelen ostobaságának köszönhetően a Pécs közigazgatási határain belül található Tubes, amellyel a kormány azonnal tömegmozgalmat teremtett a lokátorellenes erők mögé. Nem tölt el különösebb büszkeséggel, hogy a tubesi kaland kudarcát már három és fél évvel ezelőtt megjósoltam, ehhez ugyanis nagy jóstehetség nem kellett, csak kicsit elgondolkodni azon, hogy hogyan reagál egy 150 ezres nagyváros lakossága a kertjébe tervezett katonai objektumra. Mondjuk hisztérikusan.
A tubesi kalandra öt év ment el, és most itt az új helyszínvariáció, a Hármashegy, amely nem mellékesen még a Tubes előtt felmerült, mint némileg drága, de azért használható Zengő pótlék, ahonnan már az átkos államszocializmus idején eltűntek a bazsarózsák. Csakhogy az elmúlt éveket nem lehet nem megtörténtté tenni. Míg a Zengő esetében legalább annyiban összhang volt a különböző politikai erők között, hogy nem tettek nyíltan egymás alá, addig a tubesi kaland idejére a nem mellékesen a magyar légtérvédelmét szolgáló objektum szabad prédává vált, és a Fidesz ott keserítette meg a kormány életét, ahol csak tudta.”