Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
A múlt hét legszórakoztatóbb korrupciós botránya mindenképp Wieszt János újbudai szocialista frakcióvezető lebukása.
„Csak azért, hogy el lehessen mondani, hogy itt még mindig az ezeréves államigazgatási struktúra működik, nem kell közigazgatási egységeket és rendszereket fenntartani, az emlékezés legyen a hagyományőrző egyesületek dolga. Biztos akadnának páran, akik hobbiból újrajátszanák az államigazgatási eljárásokat akkor is, ha már nem lenne rájuk szükség, csak hát a bélyegzők iránti rajongást illik hatévesen kinőni, és keresni valami tartalmasabb megőrzendő szokást, van miből válogatni bőven.
Rendet kell tenni az önkormányzatok által fenntartott intézmények között. A méretgazdaságossági és minőségi alapú szanálások, bezárások elkerülhetetlenek, a leggyakoribb ellenérv az, hogy ezek megszűntével eltűnik a közösségmegtartó erő, és ezzel megpecsételődik az adott közösség sorsa. Ez a gondolatmenet épp fordítva igaz: egy valódi, produktív közösség képes csak eltartani színvonalas, tényleg megtartó erejű intézményeket, anyagi és szellemi tőkét is csak egy termelő háttér tud biztosítani - ha hagyják, ha a munka eredménye nem felesleges projektekbe ömlik valahol másutt.
Az önkormányzati és más, területi vagy lokális közösségi alapon szervezett rendszerek ilyen szellemű, megfelelően átgondolt, határozott és a reálisan elképzelhető legrövidebb időn belüli átalakítása a korrupciós keresletet jelentősen csökkenthetné. Ezért akkor is meg kell tenni, ha nem oldható meg népszerű, az Országgyűlés megalakulásának hetében benyújtható törvényjavaslattal.”