Válaszút előtt Európa

2010. április 29. 07:35

Hazánk 2015-ben válthatná le a forintot az euró javára. A kérdés csak az, hogy lesz-e még közös európai valuta.

2010. április 29. 07:35

„A válság még nem ért véget, az európai gazdaság olyan törékeny, hogy egy izlandi vulkánkitörés is képes elfújni az idei növekedést. A számos gond és baj közepette egyre nehezebb a választópolgároknak elmagyarázni azt, hogy miért kellene helytállniuk azokért, akik akkor is nagy lábon éltek, amikor már nem lehetett, és egy vállrándítással elintézték a világon végigsöprő pénzügyi krízist. Nem beszélve arról, hogy ma már a közös uniós kassza befizetői sem mutatnak jó példát másoknak. Jócskán aláássa az euró tekintélyét, hogy az Európai Unió huszonhét tagországából jelenleg huszonegy ellen zajlik Brüsszelben túlzottdeficit-eljárás, ami azt jelenti, hogy az államok zöme nem tartja be azokat a költségvetési feltételeket, amelyek a kontinens gazdaságát aládúcolnák.


Egyre több fejlemény támasztja alá azoknak a közgazdászoknak az igazát, akik szerint azokban az országokban, ahol az emberek jövedelme és anyagi helyzete messze elmarad a nyugati szinttől, előbb-utóbb visszaüt az euró bevezetése. S nemcsak a szegény rokonok szenvedik meg a közös valuta hirtelen átvételét, de mindez megrengeti az uniós pénz árfolyamát a nemzetközi pénzpiacokon is. Ha túl nagy lesz az ára, nem biztos, hogy az eurózóna öszszes országa vállalja azt, hogy ne csak együtt nevessen, hanem együtt sírjon is a többiekkel. Európa hamarosan válaszút elé kerül. Vagy erőssé teszi az eurót egy olyan kőkemény rendszerrel, amibe nem mindenki férhet bele, tehát egy-két eurózónás országnak útilaput kellene kötni a talpára, vagy bukdácsol még egy ideig, majd a saját sírjába hanyatlik az uniós fizetőeszköz.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kanpalisoda
2010. április 29. 13:14
"miért kellene helytállniuk azokért, akik akkor is nagy lábon éltek, amikor már nem lehetett," Nem egészen világos, hogy ezt kire érti NT, de nehogy kockatáskás, kockafejű, öltönyös, rollsroyceos "közgazdászok", alkuszok, brüsszeli nyakkendőskanok, offshoreosok meséljenek halászoknak, melósoknak, pincéreknek, bejárónőknek, olajbogyótermelőknek, a nagylábon élésről. Ahogy mondják, nehogy már a lekvár tegye el a nagymamát! Pofa kell már ehhez a bőrre!
trust
2010. április 29. 10:46
Nem dicsekszem, mert nem tudom, hogy jól tettem-e, de én nem szavaztam az EU-tagságra. Ezidáig még az az érzésem, hogy jól tettem, mert semmi jó nem származott nekem, nekünk, a magyar népnek belőle. A milliárdosoknak, a szoci és libsi vezetőknek igen, de attól nekünk még nem lett jobb. Kíváncsi vagyok, Orbán mit fog tenni annak érdekében, hogy ez a vélemény változzon. Rá szavaztam, remélem jól tettem, és a véleményem is változni fog.
kaktusz
2010. április 29. 09:35
A kerdes az, vajon az jo megoldas-e ha az allam igy telepumpalja a gazdasagot, vagy kesobb visszautt csak meg lehet rosszab lesz?
drienovác
2010. április 29. 09:29
az is kérdés, az euró túléli-e ezt az évet a "szigorú szabályok", melyek a költségvetésre vonatkoztak, a válság óta okafogyottá váltak, csak az eu adminisztráció tehetetlenségét bizonyítja, hogy nyomják az eljárásokat, amikor egyértelműen nem volt más választása a kormányoknak: vagy állami pénzt pumpálnak a gazdaságba a bankok helyett, vagy fejreáll az országuk gazdasága a bankrendszer összeomlása miatt mire mi tudnánk teljesíteni a felvételi kritériumokat, kb 5 év telhet el kérdés, ezt az évet hogy vészeli át az euro?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!