Előkép

2010. április 22. 07:31

Azt hittük, hogy a rendszerváltás a demokráciát hozta el, az üdvös fordulatot, de kiderült, restauráció is végbement.

2010. április 22. 07:31

„Azt hittük, hogy a rendszerváltás a demokráciát hozta el, az üdvös fordulatot, hetven esztendő különböző tekintélyelvű kormányzata után, de mint kiderült, legalábbis a társadalomban, restauráció is végbement.

Érthetően és megmagyarázhatóan kitörölhetetlen nyomot hagyott a tragikus következményű tanácsköztársaság. Az a 133 nap, amelyet Rákosiék az ország szellemiségétől idegenül megpróbáltak dicsőségesnek festeni, az utódokban gyűlöletes maradt. És azt a drámai következményt hozta magával, hogy az ellenforradalomnak, (1920-ra gondolok és nem a hiteles 1956-os revolúcióra) sikerült uniformizálnia minden baloldaliságot. Aki szembeszegült a horthyzmussal, a magát kereszténynek hirdető kurzussal, mind »kommunista« lett, nem csak a szociáldemokrácia, a liberalizmus, a nyugatos szemlélet is. Kubatov Gábor nem a maga eltorzult magánvéleményét hangoztatta, amikor mindenki mást, aki nem vak Fidesz-hívő »komcsinak« nevezett, hanem pártjának hivatalos vonalát fejtette ki. (...)

Nem biztos, hogy a Fidesz olyan monolitikus, mint amilyennek látszani szeretne. A Keresztes-Fischerek mögött is ott volt Imrédy Béla. Átkozni lehet az ellenfeleket, ha a napi politikai taktika így kívánja, de akikre ezt a szerepkört osztották ki, nem lesznek hirtelen szalonképes konzervatívokká. Ha a többiek egyáltalán azokká lesznek.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
iMan
2010. április 22. 18:09
Pedig már azt hittem valami értelmes lesz...
balbako_
2010. április 22. 14:31
Addig legalább eljutott a vén hülye, hogy nem "dicsőséges 133 nap" és nem ellenforradalom. A többi szemét.
halfi
2010. április 22. 13:45
Mekkora már!! :DDDD "az ellenforradalomnak, (1920-ra gondolok és nem a hiteles 1956-os revolúcióra)" A Népszava olvasóit, a volt munkásőröket és özvegyeiket, még húsz évvel a módszerváltás után is szájbarágósan figyelmeztetni kell, hogy legújabb-beszélül az ellenforradalom nem '56-ban volt, ahogy a régi, szép időkben a Várkonyi-félék mondták a szemináriumon.
karcsi
2010. április 22. 11:32
Mindig ámulatba tud ejteni a Népszava nyelvezete és korcs gondolatisága... "kíméletlen osztálytagozódás [...] tagjai most majd skrupulus nélkül foglalják el a kulcshivatalokat, elzárva majd ismét a természetes tehetségek útját" Hát bakker, az elmúlt 8 év tehetségeit tényleg el kell zárni :) Reálisan ábrázolja Illyés Gyula, Németh László, Kodolányi János "fertőzöttségét"... Tehát ezeknek még ma is az öncenzúrázó, a javát asztalfióknak író Illyés az értelmiségi etalon. Kösz, továbbra is maradok a fertőzöttségnél, Tibikém.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!