Valaki nem mond igazat: a szövetség amerikai sikersztoriról számol be, a világ másként látja

2025. június 18. 21:52

Az egyik szerdai mérkőzés negatív rekordot hozott.

2025. június 18. 21:52
null

A foghíjas lelátók ellenére a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) szerint közönségsikerként értékelhető az Egyesült Államokban zajló klubvilágbajnokság – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

A FIFA közleményben jelezte, hogy az első három játéknap mérkőzéseit több mint 340 ezer néző látta a helyszíneken. Kiemelkedő érdeklődés övezte a floridai nyitómeccset, amelyen az egyiptomi Al-Ahli az Inter Miamival játszott gól nélküli döntetlent 60 927 szurkoló előtt, valamint a Bajnokok Ligája-győztes Paris Saint-Germain 4–0-s győzelmét az Atlético Madrid ellen Pasadénában 80 619 drukker jelenlétében.

Gianni Infantino FIFA-elnök azt mondta: 

a nemzetközi szövetség büszke arra az egyedülálló és multikulturális atmoszférára, valamint támogatásra, amelyet a megújított klub-vb már eddig is generált.”

A FIFA közlése szerint a július 13-ig tartó torna 63 mérkőzésére már majdnem 1,5 millió jegy fogyott el, a nézők több mint 130 országból érkeznek az eseményre, közülük kiemelkedő az érdeklődés az amerikai, illetve a brazil, az argentin és a mexikói szurkolók körében.

Voltak ugyanakkor olyan találkozók, amelyeket kifejezetten gyér érdeklődés övezett: a Borussia Dortmund–Fluminense összecsapást mindössze 34 736 néző tekintette meg élőben a 82,5 ezer férőhelyes East Rutherford-i MetLife-Arénában, a Bayern München kiütéses, 10–0-s sikerét az új-zélandi Auckland City felett pedig csupán 21 152 drukker követte a helyszínen.

A FIFA mindenesetre közönségsikerként értékeli a klub-vb-t, ám a szurkolók más véleményen vannak:

„Egyedülálló atmoszféra alatt azt értjük, hogy szektoronként egy ember egyedül áll?”

„Pénz, pénz, pénz, pénzecske..., semmi másról nem szól az egész…”

„Látjuk a lelátókon, hogy milyen nagy siker…”

Mindeközben a Magyar Nemzet cikkében arról írt, hogy negatív rekordot hozott a dél-koreai Ulszan Hyundai és a dél-afrikai Mamelodi Sundowns szerdai találkozója. A hivatalos nézőszám is csupán 3412, de a valóságban alig néhány százan voltak jelen Orlandóban.

Maher Mezahi újságíró szerint tíz perccel a kezdés előtt még csak 97 ember volt a stadionban. Bár a FIFA ezt cáfolta, a képek önmagukért beszélnek. Ez minden idők egyik legalacsonyabb nézőszáma lehet egy hivatalos nemzetközi tornán.

A nagyobb, európai csapatok mérkőzéseire tehát többen kíváncsiak, viszont a kisebbek, a kevésbé ismertek összecsapásain alig van kint néző. A klubvilágbajnokság nézőszámát még a dél-amerikai csapatok, a Boca Juniors és a Palmeiras szurkolói menthetik meg, akik nagy számban érkeztek meg az Egyesült Államokba – teszi hozzá a Magyar Nemzet.

Fotó: Patricia De Melo Moreira/AFP

 

Összesen 1 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!