Már a hetedik percben kiállítottak egy Real-játékost – ami ezután történt, az addig nem volt benne a levegőben

2025. június 22. 23:15

A királyi gárda tíz emberrel is simán verte a CONCACAF-zóna tavalyi BL-győztesét.

2025. június 22. 23:15
null

A Real Madrid labdarúgócsapata az Al-Hilal elleni 1–1-es döntetlen után 3–1-re nyert az észak- és közép-amerikai térség (CONCACAF-zóna) Bajnokok Ligájának tavalyi győztese, a mexikói Pachuca ellen az Egyesült Államokban zajló FIFA-klubvilágbajnokság csoportkörének második fordulójában.

Pedig nem úgy indult a meccs, hogy a spanyol sztárgárda ilyen sima győzelmet arat majd.

A Pachuca nagy elánnal vetette bele magát a mérkőzésbe, a hetedik percben el is jutott a Real tizenhatosának előteréig, ahol Raúl Asencio lerántotta gólhelyzetben kitörő ellenfelét, amiért a játékvezető habozás nélkül kiállította.

Asenciónak nem kellett volna elkövetnie ezt a szabálytalanságot, beszélni fogunk vele erről

– mondta a szituációról a meccs után Xabi Alonso, a Real Madrid új vezetőedzője.

 

A mexikói alakulat előtt tehát óriási esély nyílt egy történelmi eredmény elérésére, hiszen ezt követően több mint 80 percig emberelőnyben játszhatott,

ennek ellenére nem tudta ráerőltetni akaratát a madridiakra, és végül sima vereséget szenvedett.

A Real a 35. percben Jude Bellingham góljával szerezte meg a vezetést – akinek szombaton az öccse, a Borussia Dortmundban futballozó Jobe is betalált a klub-vb-n –, majd a Kylian Mbappét helyettesítő, az Al-Hilal elleni meccsen gólt lövő Gonzalo García előkészítéséből Arda Güler duplázta meg az előnyt.

 

 

A második félidőben aztán Federico Valverde is betalált, így már hárommal vezetett a végső győzelem egyik legnagyobb várományosaként emlegetett spanyol együttes.

 

A hajrában a mexikóiak egy megpattanó lövéssel szépítettek, s ezt követően volt még esélyük arra, hogy szorossá tegyék az utolsó perceket, de újabb gólt már nem szereztek.

 

A Real Madrid két forduló után négypontos a klubvilágbajnokságon, és a csoportkör záró fordulójában a Salzburg ellen teheti biztossá a továbbjutását a legjobb 16 közé.

FIFA-KLUBVILÁGBAJNOKSÁG
H-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Real Madrid (spanyol)–Pachuca (mexikói) 3–1 (Ju. Bellingham 35., Arda Güler 43., F. Valverde 70., ill. E. Montiel 80.)

Később
Hétfő, 0.00: Salzburg (osztrák)–Al-Hilal (szaúd-arábiai)

A nyitókép forrása: PAUL ELLIS / AFP

 

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!