A Real Madrid 2–1-re legyőzte hazai pályán városi riválisát, az Atlético Madridot a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A címvédő második, egyben győztes gólját az 55. percben Brahim Díaz lőtte, akiből hatalmas feszültség szabadult fel, miután bevette az Atleti kapuját.
A 25 éves támadó a gólöröme közben kiugrott a lelátóra a szurkolók közé ünnepelni – amiért sárga lapot kapott –, majd amikor sétált vissza a középkezdéshez, akkor idegesen odaszólt az Atlético kispadjához Diego Simeone vezetőedzőnek: „Most szövegelj! Most szövegelj!… Tegnap szövegeltél, most is mondd!”
Az eset előzménye, hogy Simeone a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón hétfőn azt mondta, hogy szerinte Díaz – Jude Bellingham és Dani Ceballos hiánya ellenére – nem kerül be a Real Madrid kezdőcsapatába, hanem helyette Luka Modric és Aurélien Tchouaméni játszik majd. A királyi gárdát irányító Carlo Ancelotti azonban másképp gondolkodott, a kezdő tizenegybe jelölte Díazt, aki góllal bizonyított, nemcsak a saját, hanem az ellenfél edzőjének is.
A málagai születésű, de felnőttszinten a marokkói válogatottat képviselő futballista a mostani idényben az eddigi 36 mérkőzésén hat gólt szerzett és hét gólpasszt adott klubcsapatában, s ebben az évszázadban Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema és Rodrygo után ő az ötödik Real-játékos, aki három különböző versenysorozatban is betalált az Atléticónak.
Nyitókép: AFP/Thomas Coex