Sallói István: Van a magyar labdarúgásban annyi pénz, mint egy osztrák vagy egy holland kisebb csapatban

2024. augusztus 16. 21:36

A ZTE sportigazgatója éles véleményt formált a játékosokról, a bajnoki rendszerről és a halasztásokról is.

2024. augusztus 16. 21:36
null

Nyitókép: Zalai Hírlap/Umberto Pezzetta

Sallói István jelenleg a ZTE sportigazgatója, de korábban tevékenykedett Siófokon, Újpesten, Diósgyőrben és Székesfehérváron is. A volt válogatott labdarúgó mindig élesen nyilvánítja ki véleményét, amit most sem tett másképpen, az M4 Sportnak adott interjújában határozottan fogalmazott többek között a bajnoki rendszerről, a halasztásokról és a játékosokról is.  

Sallói az interjúban elmondta, hogy nem szívleli a jelenlegi bajnoki rendszert. 

„Abszolút ellene vagyok. Többször hangoztatom, hogy meg kell határozni mi a labdarúgás fő célja és ehhez kell rendelni az eszközöket. A legfontosabb, hogy nagyon jó legyen a válogatott, ez attól lehet jó, hogy van 10-15 olyan játékosunk, akik topligákban szerepelnek. Van a Szoboszlai út, amikor fiatalon valaki kimegy külföldre. A másik pedig Sallai Roland útja, akinek 16-17 évesen betett a Puskás. A mostani rendszerben nem tudunk fiatal játékosokat szerepeltetni. A három forduló nem igazságos, a négy nem fér bele, mert sok meccs lenne. Gondolkodnak, alsó- és felsőházon, de a tizenhat csapatos rendszer az, amihez mindenki hozzászokott és sokkal jobban lefedi az országot és be lehet vonni az egész országot. Délen nincs NB I-es foci, Nyugaton pedig már csak mi állunk” – mondta a Zalaegerszeg sportigazgatója, aki a halasztásokkal kapcsolatban annyit mondott, hogy egy 

komoly bajnokságban nincs ilyen.”

Sallói István beszélt arról is, hogy sok magyar labdarúgó nem megy el egy például egy osztrák csapathoz, a háttéren pedig a pénz áll. 

Anyagilag nagyjából ugyanaz, nem éri meg. A klubok olyan pénzeket kérnek a játékosokért, hogy nem biztos, hogy azt kifizetik. Akkor tudnánk több fiatalt játszatni, ha ezek nem lennének itt. Van a magyar labdarúgásban annyi pénz, mint egy osztrák vagy egy holland kisebb csapatban” 

hangsúlyozta. A beszélgetésből az is kiderül, hogy miért ragaszkodott a ZTE a kezelhetetlen labdarúgó hírében álló Yohan Croizet megszerzéséhez: „Néha be kell vállalnunk olyan futballistákat is, akik nehéz esetek” – mondta.

A teljes interjú Sallói Istvánnal itt megtekinthető

 

Összesen 69 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
KK75
2024. augusztus 18. 11:52
Van kb. 3-5 ezer játékost igénylő rendszer (ez kb. 200 komolyabb csapatot jelent Európában). Erre van potenciálisan 1 milliárd "alany" a világban (férfi lakosság: 15 - 35 közötti korosztály). Ez azt jelenti, hogy ha minden fenti érintett szeretne ilyen karriert - legalább elméleti szinten - akkor, minden 250.000-ik jelentkezőnek van esélye beférkőzni ezekbe a csapatokban. Szóval nekünk (magyaroknak) úgy kb. 20 játékosnyi hely jut. A feketék genetikai előnyét is figyelembe vesszük (ruganyos, dinamikusabb izomzat), mivel erre tendál az elmúlt időszakban a sportág (lásd a "nyugati" club és válogatott csapatokat), illetve, hogy más-más kitörési lehetőség vagy választási faktor van egy társadalomban, akkor még rosszabb a helyzet. Ez van, a realitás, hogy egy-egy időszakban lehet fellángolás, szerencsés együttállás, de tartósan nem tudsz odaférkőzni. A reális cél, hogy minél többen sportoljanak, minél több közösségi erőt adjon a sportág, amihez viszont vonzóvá kell tenni helyben is.
lazio154-2
2024. augusztus 17. 10:06
Beszélhetsz te Sallói. Komoly bajnokságban a kupacsapatoknak nincs halasztás- mondod. Jövő héten az NB. I. ben csak 3 mérkőzés lesz, mert az MLSz. engedélyezte a halasztást.
Kétes
2024. augusztus 17. 09:19
Sallói az az ember, aki többre hivatott, de soha nem találja meg az ehhez vezető utat. A leírásból is kiderül, hogy már többször, több helyütt is megbízták, de nem tudott a valóság (a lehetőségek) szabta keretek között igazi eredményt elérni. Nem gondolt, hogy tökéletes a versenyrendszer. Eddig azt gondoltam, hogy azt a semmit amit a nemzetközi kupaporondon elértek a magyar csapatok (kivéve a Fradit), magyar utánpótlás játékokkal is el lehet érni. A nyugati szisztéma adott. Persze az ottani lehetőségekhez mért pénz hiánya miatt nehéz lesz felkapaszkodni arra a szintre. Lehet, hogy másként kellene próbálkoznunk. Ez egy legitim vita lehet(ne), de hogyan győzöd meg a fenntartókat. A legendás Széchy Tamás úszóedzőt megkérdezték (aki súlylökő volt), amikor már Hargitayékat a csúcsra juttatta, hogy tudna-e világverő focit csinálni. Azt mondta, hogy igen! 10-15 évbe tellene. A kiválasztott gyerekeket először fizikálisan fejlesztené, majd jöhet a játék. A Bozsik-program kb 25 éves.
Abiondi
2024. augusztus 17. 08:01
Sok jó és hasznos meglátást olvastam lejebb a meglévő kritikák mellett. Bár látszólag egyszerű játék a foci - több gólt kell rúgni, mint az ellenfél (a'la akitlosz), de a védekezést is meg kell tanulni pl. - mégis az eredménykényszer dominál a bajnokságban. Akadémiák vs. üzleti modell. Mindkettő fejlesztésre szorul. Akadémiai szinten, kellenek a példaképek, a Szoboszlaik. Nélkülük nem fordulnak a foci felé a gyerekek a PS helyett. Ha egy srác elkezd focizni, innen az MLSZ felelőssége, hogy mi lesz belőle. Egy foci kedvelő felnőtt, vagy válogatott játékos. A klubszintet nézve, többször elhangzott az is, hogy az NB1-nek legalább 3 "fradira" lenne szüksége. Ez így van! Csak a magyar "piac" kicsi. Nincs 20-30 MOL-unk, akik dotálnák a focit. Stadlerekből is híjján vagyunk. Minden mérkőzést közvetít a tévé. Miért? Hogy ne menjenek ki az emberek a meccsekre? Pedig meccsre járni mostanság menő! Több teltházas Puskás fellépése van a válogatottnak, mint Azahriahnak! Lenne itt tennivaló bőven!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!