Olaszország
Németország
21:002024. június 29.
Dánia

Milák és Senánszky is Európa-bajnok! – Öt percen belül két aranyérmet nyertek úszóink az Eb-n

2024. június 22. 19:20

Oimpiai bajnokounk kicsit javított korábbi idején, Senánszky Petra az első magyar női Eb-győztes 50 méter gyorson.

Belgrád, 2024. június 21.
Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás versenyszámának elõfutamában a belgrádi vizes Európa-bajnokságon 2024. június 21-én.

Nyitókép: MTI/Derencsényi István

Csodálatosan indult magyar szempontból a belgrádi vizes Európa-bajnokság, hiszen a szombati döntők közül 5 percen belül azonnal kettőt is megnyertek sportolóink.

Elsőként Milák Kristóf diadalmaskodott a 200 méteres pillangóúszásban – zsinórban harmadszor, majd a női 50 méteres gyors döntőjében Senánszky Petra országos csúccsal, a szám történetében első magyarként lett Európa-bajnok.

Az olimpiai bajnok, és kétszeres világbajnoka klasszis, a 200 pillangó világcsúcstartója a legjobb idővel (1:54.64) várta a finálét, míg Eb-ezüstérmes honfitársa, Márton Richárd harmadikként (1:56.05) készült a döntőre. Milák mindössze bő két tizedet javított korábbi idején, de 1:54.43-mal így is magabiztosan nyerte meg második döntőjét a belgrádi Eb-n. Márton Richárd a negyedik helyen ért célba.

Az uszonyos úszásban többszörös világbajnok és Világjátékok-győztes, de már medencés olimpiai indulónak tekinthető

Senánszky Petre májusban, a Mare Nostrum-versenysorozat monacói állomásán felállított magyar rekordját egy századdal megjavítva, 24.56 másodperccel diadalmaskodott.

„Nagyon boldog vagyok, mert szerintem a párizsi olimpián ilyen idő kell majd mindenképpen a középdöntőbe jutáshoz. Ez a hely valahogy mindig jó dolgokat hoz ki belőlem, 2019-ben még uszonyos úszásban a világbajnokságon is szép sikereket értem el. Megmondom őszintén, már eléggé vártam a végét, mivel most kapok két nap pihenőt, mielőtt edzőtáborba megyek, a török tengerparton fogok pihenni” – nyilatkozta a harmincéves Senánszky, aki medencés úszóként első Eb-aranyát nyerte egyéniben.

Senánszky sikerét követően a versenyt félbeszakították a szakadó esővel és villámlással érkező vihar miatt.

(MTI/Mandiner)

Összesen 62 komment

balbako_
2024. június 23. 18:20
Csak a jó forma kitartson - vagy inkább fokozódjon - az olimpiáig. Amúgy gyönyörű volt lányok, fiúk!
Attila 6118
2024. június 23. 10:16
A szemétláda Index sport temeti Milákot, hogy milyen gyenge eredménnyel győzött. Ezek tényleg annak örülnének, ha Párizsban nem győzne. Mocskos hazaárulók!