„Megértem Dana döntését, hiszen ha Bécóval, a vőlegényével ugyanilyen szinten tud kajakozni, egy versennyel kétszer annyit tud behozni a családi kasszába, mint eddig. Ha ez megjátszható, miért ne tennék meg? Úgy vélem, erről a rendszerről szinte mindennap kiderül, hogy mennyire rossz. Ez csütörtökön is bebizonyosodott, amikor Dana elhagyta azt az egyesületet, amelynél elérte, megalapozta londoni győzelmeit” – mondta a sportnapilapnak Csipes Ferenc. Az edző pikírten hozzátette, javasolni fogja Kovács Katalinnak, Szabó Gabriellának és a lányának, Csipes Tamarának, hogy jelöljék meg edzőként a kedvesüket. Így szövetségi pénzen együtt utazhatnak párjukkal az edzőtáborba, ráadásul a Gerevich-alapítványtól pénzt kapnának, és minden egyes nemzetközi győzelemért duplán csengene a családi kasszába a pénz.
„Vicc az egész! Könyörgöm, vegyük már észre, hogy hibás a rendszer, és állítsuk le ezeket a folyamatokat, mert egyre rosszabb lesz a helyzet!” – tette hozzá Csipes. Nem lett rosszabb, sőt, Kozák Danuta 2016-ban Rio de Janeiróban három aranyérmet, 2021-ben Tokióban egy arany- és egy bronzérmet szerzett.
Az edző szavaira akkor reagált az olimpikon is.
„Sajnálom, hogy Csipes Ferenc félreismert. Nem az az ember vagyok, aki otthon egy számológéppel az ölében üldögél, és azt kalkulálja, hogyan jön ki jobban a család.
Az a gond a rendszerrel, hogy ha valaki meghoz egy döntést az életében, a háttérben mindenki pénzt vizionál. Az emberi értékek és indokok semmit sem számítanak. A párommal mi ezt az új felállást úgy vállaltuk el, hogy tudjuk, lesznek tételek, amelyeket saját költségen kell megoldanunk. Bécó nem fog olyan pénzhez jutni, amelyet ne a közös eredményeink után venne fel. Aki ismer, tudja, mit miért teszek, tudja, hogy nem a pénz motivál. A többieknek pedig nem akarok egyenként magyarázkodni. Nem érzem, hogy bármiért mosakodnom kellene” – nyilatkozta 2012-ben az üggyel kapcsolatban Kozák Danuta.