A magyarországi vb-re érkezett világklasszis elmondta, képes-e Budapest olimpiát rendezni
A sztárúszó nem beszélt mellé, elmondta a véleményét Magyarországról.
Idén nyáron először fordul elő, hogy mind a hat egyéni vívószámban magyar induló küzdhet olimpiai éremért. A nagy merítés sokat is ígér: a csapatversenyekkel együtt hét esetben vannak aranyesélyeink, éremvárományosaink.
Nyitóképen: A Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállítású férfikardcsapat a milánói vb-n 2023. július 28-án, a sorozatban négyszer világbajnok dél-koreaiak legyőzése után
Fotó: MTI/Illyés Tibor
A sportolók java olimpiai ciklusokban él és gondolkodik. Négyéves viszonylatban tűzi ki céljait, értékeli a fejlődését, igazít a pályáján és von mérleget. A sportágak viszont ennél lomhábbak. Náluk az olimpiát rendező városok Európa–Amerika–Ázsia mintájú vetésforgójában egy teljes kör a legkisebb megítélhető egység – és a magyar vívósport pazar előrelépést produkált az előző tizenkét évben.
A legutóbbi európai olimpián, Londonban történelmi mélypontként mindössze négy vívónk indult, s közülük csak a 22 éves Szilágyi Áron volt a jövő embere. Mégis lett jövő, nagyrészt a londoni maroknyiaknak köszönhetően. Szilágyi hármas aranysorozata, a londoni csalódásából Rióban tündérmesét varázsoló Szász Emese győzelme és az ugyancsak Rióban ezüstöt szerző Imre Géza örök emlékű drámája gyerekek ezreit tódította a vívótermekbe, már ügyesen vívó kamaszok százait tanította meg álmodni. A legjobbak közülük mára megérkeztek a világ élmezőnyébe, vagy az ajtón döngetnek mint bajnokpalánták. Számokban: a Londonban 4 fős kontingens Rióban 10, Tokióban 13 fős volt, Párizsba pedig már 15 főt küldünk. Boczkó Gábor szövetségi kapitány rendszeresen hangsúlyozza: magyar vívó olimpiára éremért utazik. Nem mindenki várományosa az éremnek, de mindenkinek arra kell törekednie. Latolgassuk az esélyeiket!